Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Magdaleny, Mileny i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Urząd

Urząd Miejski jest jednostką organizacyjną gminy, pełniącym rolę aparatu pomocniczego służącego do wykonywania kompetencji i zadań organów gminy.

Wykonując zadania urząd współpracuje z pozostałymi jednostkami organizacyjnymi gminy.

Aktem regulującym organizację i zasady funkcjonowania urzędu jest jego regulamin organizacyjny (Zarządzenie Nr 10/2003 z 31 marca 2003 roku), nadany przez burmistrza w drodze zarządzenia.

Urząd mieści się w budynku 3 kondygnacyjnym przy ul. Stanisława Staszica 22. Urząd przeniósł się do tego budynku w październiku 1984 roku z budynku przy ul. Kolejowej oraz z budynku przy pl. Wolności.

W roku 1999 w budynku zostało zmienione ogrzewanie z węglowego na olejowe, a w roku 2000 budynek został poddany termomodernizacji łącznie z wymianą okien.

W roku 2005 został wybudowany podjazd dla osób niepełnosprawnych, aby Urząd stał się bardziej przyjazny dla petentów.

W 2017 roku w ramach poprawy efektywności energetycznej infrastruktury sektora publicznego, budynek Urzędu Miejskiego w Drzewicy przeszedł głęboką termomodernizację obejmującą m.in. wykonanie nowej instalacji c.w.u z nowym źródłem energii – kolektory słoneczne z instalacją solarną oraz budowę systemu fotowoltaicznego.

W grudniu 2019 roku zakończyła się inwestycja związana z przebudową parkingu przy budynku Urzędu, natomiast rok wcześniej elewacja obiektu została oczyszczona oraz pomalowana a front przyozdobił nowy projekt zagospodarowania terenów zielonych.


Urząd Miejski w Drzewicy
zaprasza interesentów w dniach:
poniedziałek - piątek
w godzinach 7.30 - 15.30
w środy od godz. 8.30 - 16.30


Kasa Urzędu czynna jest w godzinach:

7:30 do 14:00 ( poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek)

8:30 do 14:00 ( środa)