Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Imieniny: Adolfiny, Odetty i Wacława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

„Serce na nakrętki” bije w Drzewicy!

07.12.2021
W poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Drzewicy pojawił się pierwszy w naszej Gminie kosz w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki.

Metalowe, półtorametrowe serce może pomieścić aż 150 kg plastikowych nakrętek. Jesteśmy przekonani, że będzie zachęcać do pozbywania się zbędnych surowców wtórnych, co ułatwi segregowanie odpadów a przede wszystkim wspieranie potrzebujących. Wrzucone nakrętki można bowiem sprzedać, a pieniądze przekazać tym, którzy ich potrzebują.

Kosz będzie służyć wsparciu osób potrzebujących, głównie z niepełnosprawnościami.

-  Wszyscy chętni mogą wrzucać do niego plastikowe nakrętki, do czego serdecznie zachęcam – mówi Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. Serce, chociaż metalowe, ma ogromną moc. Gdy wypełni się nakrętkami, będą one przekazywane na konkretne, szczytne cele, głównie dla osób z terenu naszej gminy – o czym będziemy na bieżąco informować.

Zachęcamy wszystkich do pomocy i zbierania nakrętek. Wspólnie zadbajmy o to, by nasze „narkętkowe serce” biło mocno. Liczy się każda nakrętka. 

Do pojemnika można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu możemy zostawić również zakrętki po chemii gospodarczej, płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.