Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Ośrodek Sportu i Rekreacji

Raj dla turystów w sercu Polski

Znakomita lokalizacja w centrum Polski, wyjątkowe walory krajobrazowe oraz rozbudowana infrastruktura – to wszystko sprawia, że Gmina Drzewica staje się coraz ważniejszym punktem na turystycznej mapie Województwa Łódzkiego. Bez wątpienia stanowi idealne miejsce dla turystów szukających zarówno przygody z adrenaliną, jak i spokojnego wypoczynku z rodziną. 

Przy Zalewie Drzewickim, o powierzchni 80 ha, działa Ośrodek Sportu i Rekreacji. Rozbudowana infrastruktura Ośrodka stanowi lokalne centrum sportów wodnych. OSiR działa w okresie od maja do września. Oprócz wielu form aktywnego wypoczynku na Zalewie Drzewickim oferuje również cieszące się wielką popularnością spływy kajakowe Drzewiczką. Trasy biegnące meandrami rzeki - wśród dzikich łąk, starorzeczy, pól uprawnych i terenów leśnych – dostarczą niezapomnianych wrażeń każdemu uczestnikowi spływu.

Przy ul. Zdrojowej 2 czekają na turystów m.in.: bezpłatne kąpielisko z zadbaną plażą i boiskiem do siatkówki plażowej (strzeżone miejsce wykorzystywane do kąpieli), wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, deski SUP, kajaki jedno i dwuosobowe), boisko do kajak-polo, plac zabaw, lokale gastronomiczne a także wakepark czy rejsy motorówką z pływadłami (banan, koło i narty wodne).

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy dysponuje także autonomiczną bazą noclegową zlokalizowaną w niedalekiej odległości Rzeki Drzewiczki i Zalewu Drzewickiego, na którą składają się domki letniskowe, położone w zacisznym lasku, a także miejsce na kemping przy domkach. Na terenie kompleksu znajdują się m.in. plac zabaw, miejsce na ognisko, sprzęt do grillowania, odpłatne jacuzzi czy wypożyczalnia rowerów. Teren bazy noclegowej jest monitorowany i wyposażony w darmową sieć WI-FI.

Zachęcamy Państwa gorąco do zapoznania się z nasza ofertą.

Wypoczynek z adrenaliną!

 • Wakepark

Wyciąg dwusłupowy firmy Primus, odległość między słupami – 220m Przeszkody: Kicker L, Kicker M, Slim box 16m (Wake Toys). Wyciąg wynajmowany na wyłączność.

  

 • Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Rower wodny, kajak dwuosobowy, kajak jednoosobowy, deska SUP, Rejs motorówką – do 6 osób, przejażdżka na bananie – do 5 osób, przejażdżka na kole, przejażdżka na nartach.

Zakwaterowanie

 • Domki letniskowe

Dysponujemy ośmioma pokojami 3-4 osobowymi; każdy pokój jest niezależny, ogrzewany, ma wyjście na taras, osobną łazienkę i wyposażony aneks kuchenny.

 • Kemping nad Drzewiczką

Autonomiczny teren, częściowo zalesiony, dużo zieleni, 350m od plaży i 150m od toru kajakowego.

Na terenie kompleksu znajdują się m.in. plac zabaw, miejsce na ognisko, sprzęt do grillowania, odpłatne jacuzzi czy wypożyczalnia rowerów. Teren bazy noclegowej jest monitorowany i wyposażony w darmową sieć WI-FI.

 • Pole namiotowe

Miejsce dla około 30-35 osób. Dla biwakowiczów przygotowaliśmy specjalne sanitariaty w skład których wchodzą dwa stanowiska prysznicowe, dwie toalety oraz umywalki, zlewozmywak zewnętrzny i w pełni wyposażoną mini kuchnię.


   

Gastronomia

Punkt gastronomiczny:

 • Tradycyjne zapiekanki, placki ziemniaczane, frytki, smażone kurczaki, sałatki czy pyszne burgery z prawdziwej świeżej wołowiny od lokalnych dostawców.
 • Lody porcjowane w gałkach – Grycan i Zielona Budka.
 • Chrupki, chipsy, wafelki i inne słodkie i słone przekąski w oryginalnych opakowaniach.
 • Napoje alkoholowe i inne napoje gazowane i nie tylko.

Pozostałe atrakcje

 • Spływy kajakowe:

Prowadzimy wypożyczalnię kajaków na spływy Drzewiczką.

Drzewiczka to bardzo atrakcyjna rzeka, poszczególne odcinki różnią się od siebie w skali trudności.

 

Nasz sprzęt :
- kajaki jednoosobowe Old Town Camden 120 i Aquarius Traper
- kajaki dwuosobowe Prijon Cruiser II
- kajaki dwuosobowe Necky Gannet II 
- kajaki dwuosobowe Perception / Wave Sport Vista
- kajaki dwuosobowe Perception Prodigy
- kajaki dwuosobowe Aquarius Pro Tour
- wiosła polietylenowe Dr kajak (TNP)
- wiosła polietylenowe Egalis


Trasy:

 1. Drzewica - Nieznamierowice (4h - 11km)

Nasz najpopularniejszy odcinek. Bardzo atrakcyjna trasa, płyniemy głównie w lesie. Start w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzewicy, meta - próg wodny w Nieznamierowicach (uwaga! tego progu nie pływamy!). Rzeka spławna przy prawie każdym stanie wody, potrzebne doświadczenie kajakowe.
Możliwe zwałki drzew na całej długości trasy.

 1. Drzewica-Odrzywół (6h -19km)

Odcinek do Nieznamierowic rozszerzony o odcinek do Odrzywołu.

Kręta rzeczka, idealna dla osób, które chcą spędzić cały dzień w kajaku – Przenoski na dwóch sztucznych progach – Nieznamierowice i Odrzywół (przed progiem w Odrzywole kończymy spływ)

Możliwe zwałki drzew na całej długości trasy.

 1. Drzewica – Nowe Miasto nad Pilicą (34 km)

Najdłuższy odcinek jaki oferujemy, z ewentualnym biwakiem na dziko po drodze (w jeden dzień ten odcinek pokona tylko mała, sprawna grupa);

Start: OSiR Drzewica, meta: ujście Drzewiczki Do Pilicy.

Dwa dni wspaniałej zabawy na łonie natury, możliwość zakończenia spływu kilka kilometrów wcześniej, w miejscowości Żdzarki.

Uwaga! 
Przenoski na trzech sztucznych progach - Nieznamierowice, Odrzywół, Nowe Miasto – stawy.

Możliwe zwałki drzew na całej długości trasy.

 1. Trzebina - Drzewica ( 4-5h, 14 km)

Rzeka częściowo uregulowana, stąd niedogodność w postaci przenosek na trzech sztucznych progach, powolny nurt.

Start w miejscowości Trzebina, meta w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzewicy na zalewie.

Rzeka spławna przy każdym stanie wody.

 1. Giełzów - Drzewica (2-2,5h, 9km).

Odcinek dla początkujących, trzeba uważać na dwa progi w Radzicach Dużych – pierwszy około 1 km od startu, drugi 700m dalej - należy je obnieść, powolny nurt. Spływ kończy się na Zalewie Drzewickim. 

Rzeka spławna przy każdym stanie wody.

Kontakt:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy

ul. Zdrojowa 2, 26-340-Drzewica

Email: info@drzewiczka.pl

Tel.:  501104163