Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail
Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail
Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy oraz Szkoła Podstawowa w Idzikowicach wzbogacą się o mobilne pracownie komputerowe. To efekt sukcesu w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, zorganizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).
Konkurs mający na celu rozwój kompetencji cyfrowych i umiejętności informatycznych uczniów odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klas 1–3, klas 4–6 oraz klas 7–8 i szkół ponadpodstawowych. Dla każdej kategorii przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.
Na konkurs wpłynęło aż 3075 zgłoszeń z całej Polski. Jury wybrało ostatecznie 832 zwycięskie prace, w tym 337 prac w kategorii klas 1–3 szkół podstawowych. Właśnie w tej grupie sukces odniosły dwie placówki administrowane przez Gminę Drzewica. W gronie laureatów znalazły się Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy oraz Szkoła Podstawowa w Idzikowicach.
Uczniowie naszych szkół zrealizowali moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” pt. Internet to nie wszystko, a później przygotowywali projekty kolorowanki dotyczącej sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.
W Drzewicy projekt realizowany był pod opieką Zofii Gałki – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, natomiast w Idzikowicach działania prowadziły Dorota Matuszczak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz Monika Mastalska - nauczyciel informatyki.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli obie placówki zdobyły mobilne pracownie komputerowe wyposażone w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem ułatwiającym pracę z uczniami oraz interaktywnym monitorem wraz z mobilnym stelażem.
Serdecznie gratulujemy!
Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.