Spanish

Urząd

Halowy triumf Szacunku Drzewica

27.02.2023

Drużyna Szacunku Drzewica wygrała XIX Turniej Halowej Piłki Nożnej „O Puchar Burmistrza Drzewicy”. Emocjonujące rozgrywki zorganizowane przez Miejsko-Gminny Klub Sportowy Drzewica oraz Urząd Miejski w Drzewicy odbyły się w miniony weekend, 25-26 lutego 2023 roku.

Do rywalizacji w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy (budynek przy ul. Staszica) przystąpiło czternaście drużyn, które zostały rozlosowane do czterech grup eliminacyjnych i w sobotę, 25 lutego rozegrały eliminacje grupowe. Awans do fazy finałowej uzyskiwały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Mecze trwały 1x12 minut.

• Grupa A

Drużyny: Sagany, Szacunek Drzewica, Papisy i Spółka, Wanted Team.

• Grupa B

Drużyny: Holter Opoczno, MGKS Drzewica Junior, LKS Białaczów, LKS Olimpia Wola Załężna.

• Grupa C

Drużyny: Młodzik Team, Krzczonów, Przystałowice Małe.

Wyniki

Krzczonów - Przystałowice Małe 3:1

Młodzik Team - Przystałowice Małe 0:4

Młodzik Team – Krzczonów 2:2

Awans: Krzczonów, Przystałowice Małe.

• Grupa D

Drużyny: STI Kopaniny, Popis Opoczno, FC Skurcz.

Wyniki

STI Kopaniny - Popis Opoczno 1:3

FC Skurcz - Popis Opoczno 0:1

FC Skurcz - STI Kopaniny 4:0

Awans: Popis Opoczno, FC Skurcz.

Decydująca faza turnieju z udziałem ośmiu najlepszych drużyn odbyła się w niedzielę, 26 lutego. Rywalizacja w dwóch grupach finałowych (każdy mecz trwał 12 minut) wyłoniła cztery czołowe ekipy, które zagrały w półfinałach, a następnie w meczach o trzecie i pierwsze miejsce. Od półfinałów czas trwania meczu wynosił 15 minut.

Zwycięzcą turnieju została doświadczona drużyna Szacunku Drzewica, która w wielkim finale po emocjonującym konkursie rzutów karnych pokonała Holtera Opoczno. W podstawowym czasie gry był bezbramkowy remis. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Wanted Team Gielniów.

• Finałowa Grupa I

Drużyny: Szacunek Drzewica, Przystałowice Małe, LKS Białaczów, FC Skurcz.

Przystałowice Małe – LKS Białaczów 1:0

Awans do półfinałów: Szacunek Drzewica, Przystałowice Małe.

Krzczonów – Holter 1:1

Awans do półfinałów: Holter Opoczno, Wanted Team.

Składy trzech najlepszych drużyn

1. Szacunek Drzewica F.T.: Jarosław Klata, Stanisław Starus, Kamil Stachniak, Łukasz Marecki, Piotr Podogrocki, Karol Podogrocki, Tomasz Bogatek, Dominik Zawada, Michał Cichański.
  2. Holter Opoczno: Kamil Ścierski, Przemysław Ścierski, Adam Woźniak, Krzysztof Popiński, Szymon Rafalski, Hubert Wiktorowicz, Wojciech Ruta, Sebastian Miązek, Jakub Bednarczyk, Arkadiusz Biniszewski, Piotr Marszałek.
  3. Wanted Team: Kacper Michurski, Artur Strzelecki, Daniel Chowaniak, Mikołaj Strzelecki, Dawid Kowalski, Bartosz Michurski, Daniel Strzelecki, Wiktor Urbańczyk, Patryk Raczyński, Rafał Chabiera.

Podczas uroczystej dekoracji trzy najlepsze drużyny odebrały puchary ufundowane przez Gminę Drzewica. Uhonorowano również wyróżniających się zawodników. Królem strzelców turnieju został Kacper Michurski (Wanted Team) – zdobywca 8 goli, natomiast najlepszym bramkarzem Jarosław Klata (Szacunek).

Trofea wręczył Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, który podziękował drużynom za bardzo dobrą grę w duchu fair play, zapraszając na przyszłoroczną, jubileuszową, dwudziestą  edycję turnieju.

Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.