Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Zmarł współtwórca drzewickiego kajakarstwa

20.03.2020
Z głębokim żalem informuję, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Kazimierz Kuropeska – wybitny trener, działacz sportowy, współtwórca kajakarstwa slalomowego w Drzewicy. Odszedł 18 marca 2020 roku w wieku 71 lat. Zostanie pochowany 24 marca na cmentarzu komunalnym Gołąbkowice w Nowym Sączu. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.00.

Kazimierz Kuropeska - absolwent AWF Wrocław - pracował w Drzewicy w latach 1978 – 1989, kładąc podwaliny pod rozwój kajakarstwa górskiego na nizinnej rzece Drzewiczce. Wspólnie z trenerem Robertem Korzeniewskim stworzył potęgę Sekcji Kajakowej Klubu Sportowego „Gerlach”. Owocna współpraca tych szkoleniowców doprowadziła reprezentantów Drzewicy do wielkich osiągnięć na arenie krajowej, europejskiej i światowej.

Trener Kuropeska zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach naszego miasta. Kolejne pokolenia drzewickich „górali” i kibiców darzyły Go wielkim szacunkiem.  Za zasługi na rzecz rozwoju kajakarstwa w Drzewicy został uhonorowany Nagrodą Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Cześć Jego pamięci…

W imieniu swoim i społeczności Gminy Drzewica rodzinie oraz bliskim Ś.P. Kazimierza Kuropeski składam najszczersze wyrazy współczucia.

 

 Burmistrz Drzewicy

Janusz Reszelewski