Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 23 lipca 2019
Imieniny: Sławy, Sławosza i Żelisławy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2018/2019 na terenie Gminy Drzewica

05.12.2018
Poniżej informacja na temat zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy i Miasta Drzewica, włączając drogi powiatowe oraz wojewódzkie.

1.       Drogi Gminne.

                W sezonie zimowym 2018/2019 teren Gminy i Miasta Drzewica będzie obsługiwany przez niżej wymienione firmy świadczące usługi w zakresie zimowego utrzymania dróg gminnych z podziałami
na cztery części:

- drogi gminne w miejscowościach: Idzikowice, Brzuza, Giełzów, Radzice Małe, Trzebina, Radzice Duże, Werówka, Świerczyna. Wykonawca: Usługi Rolnicze – Michał Karkowski,

- drogi gminne w miejscowościach: Brzustowiec, Krzczonów, Jelnia, Strzyżów. Wykonawca: Usługi Rolnicze – Michał Karkowski,

- drogi gminne w miejscowościach: Domaszno, Żardki, Zakościele. Wykonawca Usługi Rolnicze – Michał Karkowski,

- ulice w mieście oraz drogi w miejscowości Dąbrówka oraz posypywanie mieszanką piaskowo-solną na terenie całej gminy. Wykonawca: P.P.H.U. Bogdan Kaśkiewicz.

                Za realizację zadania ze strony Urzędu odpowiedzialny jest Marian Czarnecki. W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 500 070 345.

 

2.       Drogi powiatowe i wojewódzkie.

                Zarząd Dróg powiatowych w Opocznie informuje, że w sezonie zimowym 2018/2019 będzie prowadzone zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu opoczyńskiego polegające w szczególności na ich odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości. Zimowe utrzymanie dróg dla terenu Gminy Drzewica będzie prowadzone z jednej z dwóch baz, gdzie pełnione będą dyżury przez pracowników ZDP zgodnie z opracowanym harmonogramem, 24 h na dobę.

Drogi na terenie Gminy Drzewica za których zimowe utrzymanie odpowiedzialny będzie ZDP:

Drzewica: ul. Żeromskiego, Sikorskiego, Kilińskiego, Fabryczna i Zdrojowa.

Teren gminy: Drzewica-Libiszów-Wola Załężna, Drzewica – gr. Powiatu (Ossa), Drzewica-Zameczek-Opoczno), Radzice M._Świerczyna-Zameczek-Karwice, Drzewica-gr. Powiatu (Rusinów), Radzice Duże-Drzewica, Radzice Duże-Giełzów-Trzebina.

                Baza Zimowego utrzymania w Opocznie przy ul. Rolnej 5, obsługuje drogi powiatowe na terenie Gminy Drzewica. Kontakt z dyżurnym tel.44 754 34 62, lub tel. 603 135 607. Kierownik ODM-1 w Opocznie – Lech Rospędek tel. 603 135 360.

                Drogami wojewódzkimi zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi filia w Opocznie. Osobą do kontaktu jest Edward Kowalski tel. 601 286 749.