Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Zapraszamy na VIII Rajd Pieszy „Andrzejkowy Survival”

23.11.2023
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski oraz Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Nad Drzewiczką” serdecznie zapraszają na ósmą edycję Rajdu Pieszego „Andrzejkowy Survival”. Impreza odbędzie się w sobotę, 2 grudnia 2023 r. Start o godz. 9.30 z Orlika w Drzewicy.

Na piechurów czeka około 13-kilometrowa trasa prowadząca głównie terenami leśnymi i polnymi na północ od Drzewicy, m.in. przez Żurawią Górę. Nie zabraknie innych atrakcji, w tym grilla, konkurencji sprawnościowych z nagrodami oraz nowości - warsztatów survivalowych.

Cele imprezy

* upowszechnianie i rozwój turystyki pieszej jako formy aktywnego wypoczynku, a także wiedzy krajoznawczej;

* aktywizacja społeczeństwa na rzecz uprawiania turystyki;

* upowszechnianie wizerunku Gminy Drzewica jako obszaru atrakcyjnego pod względem turystycznym;

* integracja międzypokoleniowa.

Program

9.15 - zbiórka – Orlik w Drzewicy, ul. Stanisława Staszica

9.30 – start rajdu

Trasa: ul. Stawowa - tereny wzdłuż Zalewu Drzewickiego -  Dąbrówka - tereny leśne i polne na północ od Dąbrówki i Drzewicy - Żurawia Góra - tereny leśne na północ od Żurawiej Góry - droga leśna do Domku Myśliwskiego. Długość ok. 13 km.

ok. 14.00 – meta przy Domku Myśliwskim (las około 2 km na północ od Drzewicy):

- warsztaty survivalowe

- konkurencje sprawnościowe

- ognisko

- podsumowanie rajdu i wręczenie nagród.

Swój udział w imprezie można zgłosić poprzez wypełnienie deklaracji uczestnika rajdu osobiście w biurze LGD "Nad Drzewiczką" (ul. Stanisława Staszica 22, 26-340 Drzewica) lub e-mailowo: lgd@drzewica.pl/. Termin zgłoszeń upływa w czwartek, 30 listopada 2023 roku o godz. 12.00.

Niezbędne dokumenty, w tym deklaracje uczestnictwa, znajdą Państwo w załącznikach. Informacje dotyczące rajdu można również uzyskać pod numerami tel. 607 347 536 i 502 314 326 oraz adresem e-mail: lgd@drzewica.pl.

Do zobaczenia na trasie!

VIII Rajd Pieszy „Andrzejkowy Survival” organizowany jest w ramach zadania publicznego pn. „Drzewica – poczuj pasję do turystyki” finansowanego ze środków Budżetu Gminy Drzewica na 2023 rok.