Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 26 września 2020
Imieniny: Cypriana, Justyny i Łucji
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

ZAKOŃCZONO PIERWSZĄ EDYCJĘ PROGRAMU ZDROWOTNEGO Z ZAKRESU PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GRUCZOŁU KROKOWEGO U MĘŻCZYZN (PROSTATY)

31.10.2014

Drzewicki samorząd sfinansował kolejne zadanie z zakresu ochrony zdrowia mieszkańców, tym razem skierowane do mężczyzn. Rak prostaty to bardzo poważna choroba, jednak rozpoznanie tego nowotworu we wczesnym stadium daje duże szanse na pełne wyleczenie. W Polsce umieralność z powodu nowotworów wciąż należy do najwyższych na świecie. Z każdym kolejnym rokiem rak atakuje coraz młodszych ludzi, którzy powinni nabrać jak najwcześniej nawyku przeprowadzania regularnych badań profilaktycznych.

Programem objęci zostali mężczyźni w przedziale wiekowym 50 - 69 lat., a badania przeprowadzone zostały we wrześniu i październiku w trzech przychodniach: w Przychodni Rodzinnej DOM-MED w Jelni, w Radzicach Dużych oraz w Przychodni Rejonowej w Drzewicy. Przypomnijmy, że oprócz badania per rectum wykonano badania ogólne, w tym pomiar ciśnienia i ustalenie poziomu BMI. Z bezpłatnego udziału w programie skorzystało w sumie 69 mieszkańców gminy Drzewica.

Program ma charakter stały i w przyszłym roku zostanie przeprowadzona kolejna jego edycja. Pragniemy podziękować dyrekcji i pracownikom wszystkich przychodni, w których przeprowadzono badania.