Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Z myślą o bezpieczeństwie pieszych

12.06.2024
Przejście dla pieszych na ulicy Stawowej w Drzewicy (koło krzyża) zostało przebudowane. Na realizację tej inwestycji Gmina Drzewica pozyskała wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zadanie zostało wykonane w ramach projektu pn. "Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na terenie Gminy Drzewica". Zakładało przebudowę przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Stawowej w Drzewicy. Chodzi o newralgiczną lokalizację w obrębie skrzyżowania z ulicami Szkolną, Braci Kobylańskich i Placem Kościuszki.

Prace polegały na wykonaniu przejścia dla pieszych (szerokości 4,00 m) z betonowej kostki brukowej po wcześniejszej pełnej wymianie konstrukcji jezdni. Przy przejściu pojawiło się oznakowanie poziome i pionowe, m.in. dwa komplety znaków aktywnych z lampami LED, własnym zasilaniem solarnym i turbiną wiatrową oraz czujnikami ruchu i modułem radiowym do komunikacji obu znaków, zamontowane na słupach o wysokości 6 m.

Inwestycja wykonana przez firmę DROMED z Opoczna kosztowała 76.257,79 zł. Na jej realizację Gmina Drzewica pozyskała wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 51.071,20 zł.

Odbiór zadania odbył się w środę, 12 czerwca 2024 roku z udziałem Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, pracowników Urzędu Miejskiego w Drzewicy, inspektora nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciela  wykonawcy.

Przebudowane przejście stanowi element uspokojenia ruchu drogowego poprzez naturalne ograniczenie prędkości przejazdu. Piesi są teraz lepiej widoczni, zwiększyło się także bezpieczeństwo osób niewidomych i niedosłyszących, poprzez wprowadzenie nawierzchni ostrzegawczej z płytek typu "STOP" z wypustkami.

Jesteśmy przekonani, że przedsięwzięcie podniosło poziom bezpieczeństwa pieszych i innych uczestników ruchu drogowego w tym rejonie Drzewicy.