Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 23 października 2020
Imieniny: Edwarda, Marleny i Seweryna
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

XLI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM 2018

26.04.2018

Wzorem lat ubiegłych  również w bieżącym roku w dniu 25 kwietnia 2018 r., o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, przy współudziale przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Opocznie odbyły się eliminacje Gminne Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie  w  Ruchu Drogowym.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej  w szczególności poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się  po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto celem turnieju jest troska  o poprawę warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych z ich udziałem.

            Turniej organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, ma charakter wieloetapowy. Każdy etap turnieju odbywa się zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (regulamin dostępny na stronie internetowej  www.pzm.pl ).

W eliminacjach szkolnych biorą udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści, którzy zgłosili chęć startu w Turnieju. W wyniku eliminacji szkolnych tworzona jest trzyosobowa drużyna danej szkoły w składzie dowolnym reprezentująca ją w dalszych etapach turnieju. Do eliminacji powiatowych przystępuje najlepsza drużyna wyłoniona w etapie gminnym turnieju.

            Dyrektorzy szkół  podstawowych we własnym zakresie zorganizowali eliminacje klasowe i szkolne turnieju i wyłonili trzyosobowe drużyny, które reprezentowały szkołę w eliminacjach gminnych. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy nie brali udziału w Turnieju

Eliminacje gminne turnieju polegały na rozwiązaniu testu teoretycznego dotyczącego znajomości zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, danej sytuacji w ruchu drogowym (skrzyżowania) oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym wzięły udział następujące Drużyny wraz z opiekunami:

  1. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy: Aleksandra Mydłowska, Julia Zarębska, Piotr Zawada, opiekun- Jan Waśkiewicz.
  2. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie: Dawid Gosa, Piotr Kłusek, Tomasz Wiktorowicz opiekun- Robert Zaręba.
  3. Szkoła Podstawowa w Brzustowcu: Anna Klimek, Natalia Pawul, Oktawia Kowalczyk opiekun - Alicja Pecyna.
  4. Szkoła Podstawowa w Idzikowicach: Natalia Badura, Zuzanna Jurek, Filip Tomczyk- opiekun Bożena Fiderek.
  5. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych: Kamila Barul, Zuzanna Nowak, Wiktor Tercjak- opiekun Barbara Kaszuba.

Powołana została Komisja  Sędziowska Turnieju, w składzie: Przewodniczący Komisji Sędziowskiej st. post. Maria Skaba- Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Opocznie,

sierż. sztab. Piotr Ogłoziński- Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz pozostali Członkowie Komisji: Andrzej Krzyżanowski- Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy, Barbara Kaszuba- nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych (opiekun drużyny z w/w szkoły), Bożena Fiderek- nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach (opiekun  drużyny z w/w szkoły).

Po klasyfikacji i ogłoszeniu wyników w Turnieju Drużynowo najlepsza okazała się: Drużyna SP Idzikowice -  I miejsce  (93 pkt)

Kolejne miejsca zajęły: Drużyna SP Drzewica-           II miejsce  (83 pkt)

    Drużyna SP Domaszno-      III miejsce (74 pkt)

    Drużyna SP Radzice-           IV miejsce (69 pkt)

    Drużyna SP Brzustowiec-   V miejsce (68 pkt)

 

Indywidualnie najlepsze wyniki w Turnieju uzyskali:

I miejsce   -     ucz. Filip Tomczyk  (32 pkt)  SP Idzikowice

II miejsce  -    ucz. Natalia Badura  (32 pkt) SP Idzikowice

III miejsce – ucz. Aleksandra Mydłowska (30 pkt) SP Drzewica

I miejsce ex aequo zajęło 2 uczestników turnieju, którzy uzyskali ten sam wynik 32 punktów: Natalia Badura i Filip Tomczyk z SP Idzikowice. Jednak po dogrywce Najlepszy w Turnieju okazał się Filip Tomczyk.

Za zajęcie najlepszego pierwszego miejsca indywidualnie w turnieju oraz za zajęcie drużynowo pierwszego miejsca w turnieju przewidziano nagrody i dyplomy. Ponadto Drużyny otrzymały dyplomy za udział w Turnieju.  Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Drzewicy.

Zwycięzcom Turnieju nagrody i dyplomy wręczyli Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Pan Janusz Reszelewski,,  przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz Dyrektor ZEAS-u Andrzej Krzyżanowski. W finale powiatowym Turnieju  Gminę i Miasto Drzewica reprezentować będzie Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach, w składzie: Natalia Badura,  Zuzanna Jurek i Filip Tomczyk wraz z opiekunem Panią Bożeną Fiderek. Drużynie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach Turnieju.