Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 29 maja 2020
Imieniny: Benity, Maksymiliana i Teodozji
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

XIV Międzydiecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

23.12.2015

16 grudnia o godzinie 10:00 w Sali widowiskowej w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbyły się eliminacje rejonowe XIV Międzydiecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Artyści rywalizowali ze sobą w 7 kategoriach:

- soliści – Przedszkola

- zespoły – Przedszkola

- soliści – Klas I-III Szkoły Podstawowej

- soliści – Klas IV-VI Szkoły Podstawowej

- zespoły – Klas IV-VI Szkoły Podstawowej

- soliści – Gimnazjum oraz Szkoły Ponadgimnazjalne

- chóry

W przesłuchaniu wzięło udział 44 wykonawców(solistów, duetów, chórów i zespołów) – łącznie 166 osób. Wystąpieniom przysłuchiwało się jury w składzie:

 

Przewodniczący: Sylwester Hernik

Członkowie: Alina Szymańska, Sylwester Chałubiński, Mariusz Kowalski

 

Wyniki festiwalu kształtują się następująco:

w kategorii wiekowej do 13 lat

 PRZEDSZKOLA-SOLIŚCI:

I miejsce – Oliwia Bąba – PSP w Bielinach, RCK w Drzewicy

II miejsce – Michalina Jedynak – RCK w Drzewicy

III miejsce – Antonina Stępień – RCK w Drzewicy

Wyróżnienie – Mateusz Jarząbek – Samorządowe Przedszkole w Drzewicy

 

PRZEDSZKOLA-ZESPOŁY:

Nagroda specjalna dla solistki zespołu „Stokrotki” Hanny Stolarczyk - SP w Domaszno

I miejsce – „GWIAZDECZKI” – SP w Domasznie

II miejsce – „DZWONECZKI” – SP w Brzustowcu

III miejsce – „STOKROTKI” – SP w Domasznie

III miejsce – Hania Woźniak i grupa 5-latków – Samorządowe Przedszkole w Drzewicy

 

Wyróżnienie – duet: Gabriela Zaręba i Laura Byk – SP w Domasznie

 

KLASY I-III SOLIŚCI:

I miejsce – Jakub Małek – SP w Potworowie

II miejsce – Zuzanna Socha – SP w Bielinach

III miejsce – nie przyznano

 

Wyróżnienie – Magdalena Iwanicka – SP w Domasznie

Wyróżnienie – Emilia Grudziecka – SP w Bielinach 2

 

KLASY IV-VI – SOLIŚCI:

I miejsce – Amelia Białecka – SP w Przyłęku

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – nie przyznano


Wyróżnienie – Julia Jaciubek – RCK w Drzewicy

Wyróżnienie – Zosia Bomba – RCK w Drzewicy

Wyróżnienie – Emilia Sobczak – SP w Potworowie

 

KLASY IV-VI – ZESPOŁY:

NOMINACJA DO FINAŁU W RADOMIU: zespół „MAŁE FOUR M” – SP w Drzewicy

NOMINACJA DO FINAŁU W RADOMIU: zespół ze Szkoły Podstawowej w Potworowie

 

I miejsce – duet: Amelia Grużewska i Anna Wierzbicka – SP w Bielinach

II miejsce- „FOUR M” – SP w Drzewicy

III miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach

 

Wyróżnienie – „N.O.W.A.A.” – SP w Brzustowcu

Wyróżnienie – Duet: Nikola Zielińska i Mateusz Wojtuniak – SP w Potworowie

 

w kategorii wiekowej powyżej 13 lat

 

SOLIŚCI:

NOMINACJA DO FINAŁU W RADOMIU: Pani Ewa Smerecka z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy

I miejsce – Sandra Wójcik – Młodzieżowy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kolonii Ossa I miejsce – Emilia Kremza - Młodzieżowy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kolonii Ossa

II miejsce – Klaudia Giermakowska – Gimnazjum w Odrzywole

III miejsce – Stanisław Sionek – Gimnazjum w Gielniowie

 

Wyróżnienie – Wiktoria Składowska – Gimnazjum w Drzewicy

 

CHÓRY/ZESPOŁY:

I miejsce – zespół „JAK ORLĘTA” – Gimnazjum w Białaczowie

II miejsce – Chór gimnazjalny – Gimnazjum w Drzewicy

III miejsce – Zespół wokalno-instrumentalny z RCK w Drzewicy

NOMINACJE DO FINAŁU XIV Międzydiecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie kolędowanie”, który odbędzie się w Radomiu 29 grudnia 2015 roku otrzymali:

- zespół „MAŁE FOUR M” – SP w Drzewicy

- zespół ze Szkoły Podstawowej w Potworowie

- Pani Ewa Smerecka z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy