Spanish

Urząd

X Drzewickie Slalomy i IV Wojewódzkie Mistrzostwa LZS

02.07.2024

W weekend, 29-30 czerwca 2024 roku na torze kajakarstwa górskiego w Drzewicy rozegrano X Drzewickie Slalomy oraz IV Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych w Slalomie Kajakowym. Regaty zostały zorganizowane przez Ludowy Klub Kajakowy Drzewica, Polski Związek Kajakowy i Gminę Drzewica przy wsparciu Województwa Łódzkiego  oraz Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi.

W dwudniowej rywalizacji uczestniczyli „górale” z siedmiu klubów. Oprócz gospodarzy z LKK Drzewica na starcie stanęli zawodnicy Startu Nowy Sącz, Pienin Szczawnica, Krakowskiego Klubu Kajakowego, Kwisy Leśna, Spływu Sromowce Wyżne i LKS Wietrznice.

Sobotnie zmagania na wodzie zostały zapoczątkowane rywalizacją najmłodszych adeptów kajakarstwa. Zawody powszechne w ramach X Drzewickich Slalomów rozegrano na starym torze. Wyniki nie były oczywiście najważniejsze, ale warto podkreślić trzecie miejsce Weroniki Kwiel z LKK Drzewica w kategorii dziewcząt.

Głównym punktem programu dnia były IV Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS. W każdej konkurencji przeprowadzono po dwa przejazdy, a o końcowej kolejności decydował wynik lepszego przepływu.

Drzewiczanie wywalczyli pięć miejsca na podium, natomiast w klasyfikacji drużynowej okazali się najlepsi.

W C-1 mężczyzn open zwyciężył Michał Franczak, a Szymon Zawadzki był trzeci. Piąte miejsce zajął Krzysztof Pabiniak. W C-1 młodzików równych sobie nie miał Tomasz Reguła.

W K-1 mężczyzn open drugie miejsce wywalczył Mateusz Kwaśniak, natomiast trzecie Wiktor Bąkiewicz. Szósty był Bartłomiej Reguła. W konkurencji K-1 młodzików Cezary Balasiński zajął miejsce piąte, Marcin Matysiak szóste, Jakub Nowak dziewiąte, a Remigiusz Sadowski dwunaste.

Dodajmy, że slalomową rywalizację oglądali m.in. I Wicewojewoda Łódzki Marek Mazur - Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi wraz z Wiceprezesem Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Konradem Gwoździem, którym towarzyszyli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Wicemistrz Olimpijski z Sydney 2000 Krzysztof Kołomański oraz działacze LKK Drzewica.

Z kolei uroczystej dekoracji czołowych osad dokonali Wojciech Kudlik – Krajowy Kierownik Ogólnopolskiego Programu „Klub”, Joanna Popis - Przewodnicząca Łódzkiego Okręgowego Kolegium Sędziów PZKaj. (sędzia główny zawodów) oraz przedstawiciele kierownictwa LKK Drzewica – Prezes Waldemar Gapys i Wiceprezes Marta Sołtysiak-Rojek.

***

Drugiego dnia zawodów - w niedzielę - rozegrano X Drzewickie Slalomy, podczas których prowadzona była klasyfikacja Ligi Młodzików 2024. Po dwóch przejazdach poznaliśmy najlepsze osady regat.

Wyniki zawodników LKK Drzewica były bardzo podobne do sobotnich. Drzewiczanie „wpłynęli” na podium pięć razy, ponadto wygrali klasyfikację drużynową.

W C-1 mężczyzn open Michał Franczak był drugi, Szymon Zawadzki ponownie trzeci, a Krzysztof Pabiniak podobnie jak w sobotę piąty. W C-1 młodzików znowu bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Reguła.

W K-1 mężczyzn open drzewiczanie zamienili się miejscami. Drugi był Wiktor Bąkiewicz, a trzeci Mateusz Kwaśniak. W K-1 młodzików Cezary Balasiński zajął miejsce czwarte, Marcin Matysiak piąte, Jakub Nowak jedenaste, Bartosz Prasek trzynaste, a Remigiusz Sadowski czternaste.

Podczas dekoracji i uroczystego podsumowania zawodów gospodarze zaprosili zebranych na kolejne regaty w Drzewicy -  Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów 2024, które zbliżają się wielkimi krokami. Prestiżowe zawody zostaną rozegrane w dniach 25-28 lipca.