Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wzór dla młodych

04.03.2020
Sześć par z terenu Gminy Drzewica odebrało medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Uroczystość wręczenia zaszczytnych odznaczeń odbyła się w środę, 4 marca w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Drzewicy.

Bohaterami spotkania były małżeństwa, które przeżyły ze sobą ponad pół wieku, świętujący m.in. Diamentowe i Złote Gody:

  • Leokadia i Tadeusz Chrobakowie z Werówki - obchodzący 60. rocznicę ślubu
  • Teresa i Stefan Smolarscy z Jelni  – obchodzący 52. rocznicę ślubu
  • Stanisława i Marian Krychowie z Trzebiny – obchodzący 50. rocznicę ślubu
  • Krystyna i Mieczysław Działakowie z Brzustowca – obchodzący 50. rocznicę ślubu
  • Stanisława i Jan Stobienieccy ze Strzyżowa – obchodzący 50. rocznicę ślubu
  • Stanisława i Stanisław Białkowie z Krzczonowa – obchodzący 50. rocznicę ślubu.

Z Jubilatami i ich rodzinami spotkali się przedstawiciele gminnego samorządu: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski, Sekretarz Miasta Andrzej Krzyżanowski, Skarbnik Gminy Irena Jóźwicka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Jedlińska.

Zebranych powitał Burmistrz, który podkreślił, że Szanowni Jubilaci -  mogący się pochwalić długoletnim, trwałym i harmonijnym związkiem małżeńskim - stanowią wzór dla młodych pokoleń. Swoją postawą życiową dają przykład dozgonnej miłości i ufności, wzajemnego szacunku oraz zrozumienia.

Jako że przykładny związek jest wspólną zasługą zarówno żony, jak i męża, małżonkowie podziękowali sobie wzajemnie za okazaną miłość, przywiązanie i opiekę. Przyrzekli uczynić wszystko, aby ich małżeństwa nadal były tak szczęśliwe. Zaraz potem odebrali nadane przez Prezydenta RP medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz legitymacje, do których dołączono listy gratulacyjne, bukiety kwiatów i upominki. Po sesji fotograficznej otrzymali szereg wyrazów uznania i życzeń jeszcze wielu wspólnych lat w dobrym zdrowiu i pomyślności.

Podczas tak podniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć jubileuszowego toastu lampką szampana oraz poczęstunku. Wspólnym rozmowom i wspomnieniom towarzyszyła sympatyczna, rodzinna atmosfera.

Wszystkim parom składamy gorące podziękowania za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tych jakże szczególnych jubileuszy. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy, życząc doczekania kolejnych pięknych rocznic małżeńskich.