Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 16 września 2021
Imieniny: Jagienki, Kamili i Korneliusza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wyprawki czytelnicze w Bibliotece Samorządowej w Drzewicy

11.09.2019
W ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek" Biblioteka Samorządowa Gminy i Miasta w Drzewicy realizuje projekt adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), ich rodziców i opiekunów. Celem akcji jest zachęta do odwiedzania Biblioteki oraz codziennego czytania z dzieckiem.

Na czym polega projekt? Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do Biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start. Wyprawka składa się z książki dostosowanej pod względem formy i treści do wieku przedszkolaka, a także "Karty Małego Czytelnika".

Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji pozna Bibliotekę, stając się pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W wyprawce coś dla siebie znajdą również rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz korzyściach wynikających z częstego odwiedzania Biblioteki.

Biblioteka Samorządowa Gminy i Miasta w Drzewicy informuje, że już rozpoczęła wydawanie wyprawek dla przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Zaprasza więc rodziców z dziećmi po odbiór książek, kart i broszur. Warunkiem otrzymania prezentów jest zapisanie dziecka do Biblioteki.

Wspólnie z organizatorami zachęcamy do odwiedzania drzewickiej książnicy.