Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 23 października 2020
Imieniny: Edwarda, Marleny i Seweryna
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wyniki wyborów samorządowych 2018 w Gminie Drzewica

24.10.2018




21 października odbyły się wybory samorządowe 2018. Oddaliście Państwo głosy na swoich kandydatów do Rady Gminy, Rady Powiatu, Sejmiku Wojewódzkiego oraz na urząd Burmistrza Gminy i Miasta w Drzewicy. Frekwencja w naszej gminie podczas głosowania wyniosła 65,72%. Poniżej prezentujemy wyniki:


BURMISTRZ GMINY I MIASTA W DRZEWICY :

JACIUBEK Ziemowit Maciej – 179 głosów, tj. 3,18 %

RESZELEWSKI Janusz Bernard - 3137 głosów, tj. 55,70 %

SARWA Marek – 1201 głosów, tj. 21,32 %

WIKTOROWICZ Krystyna Anna – 1115 głosów, tj. 19,80%

 

RADA GMINY I MIASTA W DRZEWICY

Okręg nr 1 – Brzustowiec:

WRZESIEŃ EUGENIUSZ – 175 głosów, tj. 52,24% – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „JANUSZ”

 

Okręg nr 2 – Augustów, Jelnia:

SOBOLEWSKI ŁUKASZ – 205 głosów, tj. 58,07% –  – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

Okręg nr 3 – Brzuza, Idzikowice:

ABRAMCZYK ZDZISŁAW STANISŁAW – 166 głosów, tj. 51,88% – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „JANUSZ”

 

Okręg nr 4 – Zakościele, Żardki:

WIKTOROWICZ DOROTA MARIA – 188 głosów, tj. 41,05% – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „JANUSZ”

 

Okręg nr 5 – Domaszno, Żdżary:

GAPYS WITOLD ANDRZEJ- 150 głosów, tj. 52,82% – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „JANUSZ”

 

Okręg nr 6 – Strzyżów, Werówka:

WALCZYK KRZYSZTOF – 179 głosów, tj. 42,82% – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

Okręg nr 7 – Krzczonów:

SOBOLEWSKI KONRAD BARTŁOMIEJ – 195 głosów, tj. 62,70% - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

Okręg nr 8 – Radzice Duże:

KAŁUŻNA RENATA GABRIELA – 121 głosów, tj. 36,56% – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

Okręg nr 9 – Radzice Małe, Dąbrówka:

OLCZYKOWSKA BARBARA – 209 głosów, tj. 45,83% – KWW OPOCZYŃSKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA OWS

 

Okręg nr 10 – Trzebina, Giełzów, Świerczyna:

NOWAK LECH WOJCIECH – 176 głosów, tj. 57,14% – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „JANUSZ”

 

Okręg nr 11 – os. Bolesława Chrobrego, ul. Szkolna (nieparzyste od Nr 33 do ostatniego numeru, parzyste od Nr 24A do ostatniego numeru), ul. Prymasa Macieja Drzewickiego, ul. Przemysłowa, ul. Stawowa (parzyste od Nr 60 do ostatniego numeru), ul. Stanisława Staszica (nieparzyste od Nr 9 do ostatniego numeru):

PODOGROCKI KAROL – 146 głosów, tj. 45,48% – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „JANUSZ”

 

Okręg nr 12 – os. Mieszka I-go, ul. Skalna, ul. Braci Kobylańskich (nieparzyste od Nr 45 do ostatniego numeru, parzyste od Nr 50 do ostatniego numeru), ul. Stanisława Staszica (nieparzyste od Nr 1 do Nr 7), ul. Stawowa (nieparzyste od Nr 29 do ostatniego numeru)

MICHALSKI JAN – 138 głosów, tj. 39,54%  – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

Okręg nr 13 – ul. Stanisława Staszica (parzyste od Nr 2 do ostatniego numeru), ul. Braci Kobylańskich (nieparzyste od Nr 1 do Nr 43, parzyste od Nr 2 do Nr 48), ul. Stawowa (nieparzyste od Nr 1 do Nr 27, parzyste od Nr 2 do Nr 58), ul. Szkolna (nieparzyste od Nr 1 do Nr 31, parzyste od Nr 2 do Nr 24), pl. Tadeusza Kościuszki, pl. Gabriela Narutowicza, ul. Miła, ul. Spacerowa, ul. Adama Mickiewicza (nieparzyste od Nr 1 do ostatniego numeru, parzyste od Nr 18 do ostatniego numeru), ul. Armii Krajowej, ul. Stefana Żeromskiego, ul. mjra Hubala, ul. Klonowa, ul. Ogrodowa, ul. Północna

SZCZEPANIK ANDRZEJ – 141 głosów, tj. 29,44% – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „JANUSZ”

 

Okręg nr 14 – ul. Jana Kilińskiego, pl. Wolności, ul. Adama Mickiewicza (parzyste od Nr 2 do Nr 16), ul. Warszawska, ul. Juliusza Słowackiego, ul. gen. Władysława Sikorskiego

POMYKAŁA WŁODZIMIERZ ADAM – 238 głosów, tj. 49, 58% -KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „JANUSZ”

 

Okręg nr 15 –  ul. Zdrojowa, ul. Sportowa, ul. Fabryczna, ul. Kolejowa, ul. Błonie, ul. Sosnowa, ul. Parkowa, ul. Rzeczna, ul. Cmentarna, ul. Mostowa, os. Słoneczne

POPIS JOANNA – 196 głosów, tj. 53,70% – KWW OPOCZYŃSKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA OWS