Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy

10.06.2024
W związku z wygaśnięciem mandatu radnego, reprezentującego Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy, 6 czerwca 2024 r. w powiatowej placówce odbyły się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy.

Zgodnie ze statutem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy w razie wygaśnięcia mandatu radnego Młodzieżowej Rady, radnym Młodzieżowej Rady staje się kandydat z tej samej szkoły, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności. W ciągu 30 dni od wygaśnięcia mandatu radnego Młodzieżowej Rady, Koordynator wyborów do Młodzieżowej Rady stwierdza, który kandydat z tej samej szkoły uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności.
W Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy nie było możliwości uzupełnienia składu Młodzieżowej Rady w sposób opisany powyżej, zatem Burmistrz w drodze zarządzenia ogłosił wybory uzupełniające, które odbyły się w czwartek, 6 czerwca br.  

Wybory uzupełniające, których koordynatorem był Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, miały charakter powszechny, równy, bezpośredni, tajny i większościowy. Zostały przeprowadzone przez szkolną komisję wyborczą.

Uprawnionych do głosowania było 235 wyborców. W wyborach uczestniczyło 149 uczniów, to jest 63,40% uprawnionych do głosowania.

Wyborcy oddali 147 głosów ważnych (98,66% ogólnej liczby oddanych głosów). Głosów nieważnych było 2, czyli 0,67% ogólnej liczby głosów oddanych. Ponadto oddano 1 pustą kartę. Członkowie szkolnej komisji wyborczej nie wnieśli żadnych zarzutów dotyczących przebiegu głosowania.

WYNIKI WYBORÓW:

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy

Kandydowała jedna uczennica. Radną została:

  1. Woźniak Julia (ZESPÓŁ UCZNIOWSKI ŻMIJE) – 99 głosów.