Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 25 listopada 2020
Imieniny: Elżbiety, Katarzyny i Klemensa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wyższe dotacje dla mniej zamożnych w programie „Czyste Powietrze”

23.10.2020
21.10.2020r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach drugiej części Programu „Czyste Powietrze” 2.0, przygotowanej dla osób o niższych dochodach.

Dotacje w programie „Czyste Powietrze” wzrastają do 32.000,00 tys. złotych (37 tys. zł jeśli termomodernizacji towarzyszy instalacja fotowoltaiczna). Takie wsparcie będzie można otrzymać, gdy dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1.400 zł w gospodarstwie wieloosobowym i 1.960 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Aby otrzymać podwyższoną dotację, trzeba uzyskać od gminy zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego.

Osoby zainteresowane składając wniosek o dotację muszą wystąpić do Urzędu Miejskiego o wydanie zaświadczenia o dochodach.
Wniosek o wydanie zaświadczenia należy złożyć na odpowiednim druku w siedzibie MGOPS II piętro, pokój 37 lub elektronicznie (podpisany profilem zaufanym) poprzez platformę e-puap adres skrytki ePUAP: /MGOPSDrzewica/SkrytkaESP

Szczegółowe informacje w sprawie zaświadczenia o wysokości dochodu można uzyskać pod nr tel. 48 375 66 31, 48 375 79 84 lub w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drzewicy.

Wydanie zaświadczenia nie podlega opłacie skarbowej.