Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 28 maja 2022
Imieniny: Augustyna, Ingi i Jaromira
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wracają pociągi z Drzewicy do Łodzi!

30.01.2020
Znakomita informacja dla mieszkańców Gminy Drzewica. W czerwcu bieżącego roku zostaną przywrócone pasażerskie połączenia kolejowe z Drzewicy do Łodzi. Trasę będzie obsługiwało pięć par pociągów dziennie.

W czwartek, 30 stycznia odbyła się w Łodzi konferencja prasowa dotycząca nowych połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz zintegrowanego transportu kolei i PKS w Łódzkiem. W briefingu uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Prezes ŁKA Janusz Malinowski.

Podczas konferencji padły bardzo ważne deklaracje w kontekście przywrócenia połączeń kolejowych z Łodzi do Drzewicy. Jak poinformowali Marszałek Schreiber i Prezes Malinowski, 14 czerwca 2020 roku wracają połączenia kolejowe na trasie Łódź – Drzewica - Łódź. Łódzka Kolei Aglomeracyjna ma uruchomić pięć par pociągów do Drzewicy dziennie.

Rozkład jazdy już został zamówiony u zarządcy infrastruktury kolejowej. Wiadomo też, że pociągi z Łodzi będą skomunikowane z połączeniami od strony Radomia, realizowanymi przez Koleje Mazowieckie.

Przywrócenie połączeń kolejowych ze stolicą Województwa Łódzkiego to efekt apeli mieszkańców oraz kilkuletnich starań drzewickiego samorządu na czele z Burmistrzem Januszem Reszelewskim. W tych działaniach Gminę Drzewica wsparli przede wszystkim były Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, obecnie Poseł Grzegorz Wojciechowski, a także Poseł Robert Telus.  Za tę pomoc serdecznie dziękujemy.