Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy i Zyndrama
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wręczenie promes autorom projektów w ramach inicjatywy „Granty Obywatelskie 2022”

29.04.2022
Do końca roku 2022 na terenie Gminy Drzewica zostanie zrealizowane 18 przedsięwzięć na łączną kwotę blisko 200 tys. złotych w ramach inicjatywy „Granty obywatelskie 2022”.  27 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy odbyło się uroczyste spotkanie z autorami projektów, które w drodze rekomendacji lub głosowania zostały wyłonione do realizacji. Gratulacje oraz symboliczne certyfikaty i promesy autorom wręczył Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.  

Przypomnijmy, w styczniu br. Burmistrz Drzewicy ogłosił przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Drzewica w ramach inicjatywy „Granty Obywatelskie 2022”. Konsultacje zostały przeprowadzone w dwóch etapach. Pierwszy obejmował zgłaszanie propozycji projektów obywatelskich przez mieszkańców Gminy Drzewica, natomiast drugi udział mieszkańców Gminy Drzewica w głosowaniu.

Zgodnie z zarządzeniem mieszkańcy mogli zgłaszać projekty o charakterze inwestycyjnym oraz nie inwestycyjnym, które mogą być realizowane na terenie miasta Drzewica oraz nie inwestycyjnym, które mogą być realizowane na terenie sołectw Gminy Drzewica. W wymaganym terminie – między 17 stycznia a 16 lutego 2022 roku – do Urzędu Miejskiego w Drzewicy wpłynęło dwadzieścia jeden wniosków wraz listami poparcia ze wszystkich miejscowości z terenu Gminy Drzewica. Wszystkie zgłoszone projekty spełniły wymogi formalne.

W 15 miejscowościach, w których zgłoszono i pozytywnie zweryfikowano po jednym wniosku, głosowanie nie było potrzebne. W efekcie projekty z Dąbrówki, Zakościela, Jelni, Brzuzy, Żardek, Świerczyny, Trzebiny, Żdżar, Giełzowa, Radzic Dużych, Domaszna, Werówki, Radzic Małych, Idzikowic i Krzczonowa otrzymały rekomendacje do realizacji z pominięciem drugiego etapu konsultacji społecznych.

Publiczne głosowanie odbyło się tylko w tych miejscowościach, gdzie pozytywnie zweryfikowano więcej niż jeden projekt, a więc w: Drzewicy (2 projekty), Brzustowcu (2 projekty) i Strzyżowie (2 projekty). Głosowanie zostało przeprowadzone w dniach od 21 marca do 1 kwietnia 2022 r. W głosowaniu wzięło udział łącznie 396 mieszkańców, w tym 328 mieszkańców Drzewicy, 51 mieszkańców Brzustowca oraz 17 mieszkańców Strzyżowa. Oddano łącznie 400 głosów, w tym 396 głosów ważnych i 4 głosy nieważne (z przyczyn formalnych).

Autorom zwycięskich projektów obywatelskich składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za zaangażowanie w inicjatywę „Granty Obywatelskie 2022”, życząc jednocześnie powodzenia w ich realizacji.