Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wojewódzkie sukcesy Marysi i Hani

27.03.2023
Miło nam poinformować, że uczennice Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy – Maria Zając i Hanna Goska – zanotowały  wielkie osiągnięcia w wojewódzkich konkursach przedmiotowych  organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Największy sukces stał się udziałem Marysi Zając z klasy VIIIc, która uzyskała tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Ten tytuł oznacza wynik 100% na egzaminie z języka polskiego oraz pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Z osiągnięcia Marysi szczególnie dumna jest nauczycielka języka polskiego Agnieszka Bogatek, która przygotowywała uczennicę do konkursu.

Oprócz sukcesu z języka polskiego Marysia Zając może się pochwalić świetnym wynikiem w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z biologii. Bardzo dużo wiedza z zakresu tego przedmiotu przyniosła ósmoklasistce tytuł finalisty etapu wojewódzkiego, który daje dodatkowy „bonus punktowy”  uwzględniany w czasie rekrutacji do szkoły średniej. Uczennicę do konkursu przygotowywała nauczycielka Ewa Reszelewska.

Kolejne osiągnięcie szczebla wojewódzkiego stało się udziałem Hanny Goski z klasy VIIIb. Hania zanotowała znakomite wyniki w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z języka angielskiego, dzięki czemu uzyskała tytuł finalisty. Do konkursu przygotowywała się pod okiem nauczycielki języka angielskiego Beaty Wrzosek.

Drzewickim uczennicom, ich nauczycielkom i rodzicom składamy serdeczne gratulacje, życząc kolejnych tak znaczących sukcesów.