Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wieczorne kino plenerowe w Drzewicy

19.07.2021
W piątek, 16 lipca 2021 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy odbyły się pierwsze w historii naszego miasta seanse kina plenerowego. Tym samym zainaugurowano realizację projektu pn. „Drzewica – poczuj pasję do kultury”, finansowanego w ramach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. 

Wieczorne pokazy filmowe ściągnęły nad drzewicki zalew liczną grupę miłośników kina. Pogoda dopisała, dlatego seanse udało się przeprowadzić bez żadnych przeszkód.

Zebrani mieli okazję obejrzeć komediowy kryminał "Na noże" i komedię "Greenbook". Sadząc po reakcjach widzów, obydwa filmy przypadły oglądającym do gustu.

Kino plenerowe to pierwsze z trzech zadań projektu pn. „Drzewica – poczuj pasję do kultury”, finansowanego w ramach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Projekt, którego realizatorem jest Centrum Aktywności Lokalnej w Drzewicy, przewiduje również organizację:

* "Festynu międzypokoleniowego z muzyką w tle" (koncert Nowatora) - 28 sierpnia, teren OSiR w Drzewicy.

* Pikniku Rycerskiego "Jak drzewiej bywało?" - 29 sierpnia, błonia zamku w Drzewicy.

Dodajmy, że przed wieczornymi pokazami filmowymi nad drzewickim zalewem działał zarówno Mobilny Punkt Spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, jak i Mobilny Punkt Szczepień przeciwko COVID-19. Chętnych do spisania się i zaszczepienia nie brakowało.