Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wideodomofon dla petentów z niepełnosprawnością w Urzędzie Miejskim w Drzewicy

27.10.2021
W budynku Urzędu Miejskiego w Drzewicy został zamontowany wideodomofon w celu ułatwienia obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, przede wszystkim z niepełnosprawnością. Nowe urządzenie ułatwi kontakt z sekretariatem Urzędu oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Drzewicy, a tym samym usprawni realizację sprawy urzędowej.

Oznakowany wideodomofon znajduje się w holu na parterze - na ścianie między tablicą informacyjną a drzwiami do części mieszczącej m.in. Urząd Stanu Cywilnego.  Jest zintegrowany z sekretariatem Urzędu Miejskiego oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, co ułatwi komunikację z pracownikiem zajmującym się konkretną sprawą.

Zgodnie z instrukcją obsługi umieszczoną przy wideomofonie interesant wciska przycisk przypisany do sekretariatu UM lub MGOPS i czeka na zgłoszenie się pracownika. W zależności od potrzeb urzędnik udziela niezbędnych informacji lub wychodzi do interesanta, by obsłużyć go w specjalnie zaadaptowanym do tych celów pomieszczeniu na parterze - pokoju nr 6.

Dzięki takim rozwiązaniom interesanci z niepełnosprawnością mogą załatwiać urzędowe sprawy bez konieczności samodzielnego przemieszczania się po budynku. Jest to bardzo ważny element realizowanego przez Urząd Miejski w Drzewicy planu działania zgodnego z zapisami „Ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami”.

 - Gmina Drzewica wprowadza rozwiązania ułatwiające mieszkańcom kontakt z urzędnikami. Zastosowaniem wideodomofonu i obsługi na parterze wychodzi naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością, którym nowe urządzenie jest dedykowane. Dlatego też wszystkich naszych interesantów mających problemy z poruszaniem się gorąco zachęcamy do korzystania z tych ułatwień – zaznacza Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.