Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 26 lutego 2021
Imieniny: Bogumiła, Eweliny i Mirosława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Więcej atrakcji na placu zabaw w Dąbrówce

19.11.2020

                                                            

„Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw w miejscowości Dąbrówka” to kolejna inwestycja Gminy Drzewica wykonana w 2020 roku. Jej głównym celem była rozbudowa obiektu usytuowanego za Świetlicą Wiejską w Dąbrówce.

Dzięki zrealizowanemu zadaniu plac zabaw zyskał kilka nowych elementów przeznaczonych do ćwiczeń mięśni całego ciała (orbitreka, biegacza, wioślarza i rower), a także huśtawkę „bocianie gniazdo”. Pod urządzeniami siłowni zewnętrznej pojawiła się nawierzchnia z kostki brukowej, natomiast pod huśtawką piaszczysta warstwa sprężysta.

Mamy nadzieję, że rozbudowany plac zabaw będzie cieszył się jeszcze większą popularnością wśród mieszkańców Dąbrówki, stanowiąc miejsce zabawy, uprawiania sportu oraz lokalnej integracji.

Inwestycję o wartości 19.512,72 zł wykonała firma NOBA–exim Sp. z o.o. z Dobrzejewic. Całość została objęta 36-miesiączną gwarancją.

Na realizację małego projektu lokalnego pn. „Budowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw w miejscowości Dąbrówka” Gmina Drzewica uzyskała dofinansowanie udzielone przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Wartość dotacji celowej wyniosła 10.000,00 zł.