Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 20 stycznia 2021
Imieniny: Fabiana, Miły i Sebastiana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Weronika Pawul ze stypendium naukowym

28.08.2018
W dniu wczorajszym, tj. 27 sierpnia 2018 r. w Urzędzie Gminy i Miasta w Drzewicy miało miejsce spotkanie z ostatnim tegorocznym stypendystą.

Weronika Julia Pawul co roku należała do ścisłej czołówki uczniów na terenie naszej gminy, a w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęła sukcesy edukacyjne, które pozwoliły jej spełnić kryteria niezbędne do otrzymania stypendium naukowego. Przede wszystkim Weronika może poszczycić się tytułem Laureata Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach FILMOWE ŁÓDZKIE, a także imponującą średnią ocen na świadectwie na koniec roku szkolnego 2017/2018 – 5,61. Oprócz tego wyróżniała się wzorowym zachowaniem, była zaangażowana w życie szkoły i reprezentowała ją podczas wielu konkursów rozmaitej rangi.

Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski, w obecności Przewodniczącego Komisji Oświaty oraz komisji stypendialnej Witolda Gapysa, Inspektora w ZEASie w Drzewicy Barbary Jurek oraz rodziców ucznia – Małgorzaty i Grzegorza Pawulów, wręczył Weronice list gratulacyjny oraz przyznane stypendium finansowe.

Weronika jest tegoroczną absolwentką oddziału gimnazjalnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, a od 1 września będzie kontynuowała naukę na kolejnym stopniu edukacyjnym. Stypendystka wybrała jedną z najlepszych placówek oświatowych w Polsce - VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, które w rankingu Perspektyw w 2018 r. znalazło się na 12 pozycji w kraju. Serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów Weronice, jej rodzicom, wychowawcom i nauczycielom oraz życzymy dalszych osiągnięć w obszarze edukacji i kultury.

Szczegóły dotyczące kryteriów otrzymania stypendiów precyzuje uchwała nr XXXVIII/294/2018 Rady Gminy i Miasta w Drzewicy z dnia 19 kwietnia 2018 r. w sprawie: utworzenia funduszu stypendialnego dla uczniów będących mieszkańcami Gminy i Miasta Drzewica.