Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 maja 2021
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja i Małgorzaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

W Drzewicy powstanie żłobek

03.04.2020
Mamy bardzo dobrą informację dla rodziców, którzy opiekując się małymi dziećmi nie są stanie podejmować aktywności zawodowej. W marcu 2021 roku rozpocznie działalność pierwszy w historii Drzewicy żłobek. Placówka mieszcząca się w budynku Przedszkola Samorządnego w Drzewicy zapewni opiekę dzieciom w wieku od 20 tygodnia do 3 lat.

Utworzenie żłobka - będące realizacją zapowiedzi gminnego samorządu - jest możliwe dzięki udziałowi Gminy Drzewica w Projekcie „Z uśmiechem do żłobka” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego  na lata 2014-2020. Projekt ma wartość 621.567,50 zł przy unijnym dofinansowaniu wynoszącym 506.367,50 zł. Gmina Drzewica pełni rolę Partnera Projektu, natomiast realizatorem jest Fundacja Edukacji Przedszkolnej.

Jak zakładają nasze plany, żłobek zostanie zlokalizowany w budynku Przedszkola Samorządowego w Drzewicy. Zapewni opiekę 16-osobowej grupie dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat. Będzie czynny przez 10 godzin dziennie (7.00 – 17.00) pięć dni w tygodniu bez przerw wakacyjnych. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze mają być prowadzone przez dwie opiekunki jednocześnie. Opłata za żłobek wyniesie 300 zł miesięcznie (wyżywienie 10 zł za osobodzień).

Nowa placówka rozpocznie działalność w marcu 2021 roku. Do tego czasu zamierzamy zrealizować szereg prac przygotowawczo-adaptacyjnych, m.in. wyposażyć salę główną, łazienkę, zaplecze kuchenne i szatnię, zorganizować plac zabaw oraz zakupić zabawki i pomoce edukacyjne.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem pierwszy nabór do żłobka ruszy 18 stycznia 2021 roku i potrwa do 2 lutego 2021 roku. Wnioski będą mogły składać osoby, które uczą się/pracują lub zamieszkują na terenie Gminy Drzewica, pracujące, bezrobotne bądź bierne zawodowo, dla których opieka nad dzieckiem do 3 lat stanowi barierę w wejściu na rynek pracy.

O szczegółach realizacji Projektu będziemy informowali na bieżąco.