Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

W Drzewicy o szacunku wobec osób starszych

19.01.2022

 

W środę, 19 stycznia 2022 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy miało miejsce spotkanie z przedstawicielami instytucji i organizacji działających na rzecz seniorów na terenie gminy i miasta Drzewica. Jego celem było omówienie działań związanych z projektem „Język wobec starości, szacunek w praktyce” realizowanym przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca we współpracy z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”.  Gmina Drzewica jest partnerem projektu.

Na zaproszenie Burmistrza Drzewicy odpowiedzieli m.in. dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Drzewicy Agnieszka Brola, kierownik Dziennego Domu Senior+ w Drzewicy Paulina Wołynkiewicz, koordynator Klubu Seniora przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Drzewicy Marta Woźniak, członkowie Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Drzewicy oraz członkowie Zarządu Koła Emerytów i Rencistów w Drzewicy.

Spotkanie otworzył Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, który przedstawił informację o działaniach podjętych w ramach projektu „Język wobec starości, szacunek w praktyce”. Jednocześnie zaprosił do współpracy przy tworzeniu sieci instytucji i organizacji działających na rzecz seniorów, wspierającej kampanię społeczną przeciwdziałającą „dziadurzeniu”.

Zebrani na sali konferencyjnej obejrzeli spoty promujące kampanię „Twoje Słowa, Moja Godność” z udziałem m.in. lokalnej ambasadorki Zdzisławy Majchrowskiej. Podjęli także dyskusję o problemie „dziadurzenia” w środowisku lokalnym oraz sposobach realizacji kampanii.

Projekt „Język wobec starości, szacunek w praktyce” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Więcej informacji na stronie: dziadurzenie.org