Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Leoncjusza, Michała i Renaty
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

W Drzewicy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

11.04.2024
W czwartek, 11 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy odbyły się gminne eliminacje "Ogólnopolskiego turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym", zorganizowane przez Urząd Miejski i Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Drzewicy oraz Komendę Powiatową Policji w Opocznie.

Turniej adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez: * popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach * kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu * popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej * popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu * inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Efektem tych działań ma być poprawa warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych z ich udziałem.

Do gminnych eliminacji przystąpiły trzyosobowe reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Drzewica. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: 10-12 lat oraz 13-15 lat.

Zadanie uczestników polegało na rozwiązaniu pisemnego testu teoretycznego (35 pytań) dotyczącego znajomości zasad i przepisów o ruchu pieszych i motorowerzystów, znaków drogowych oraz danej sytuacji w ruchu drogowym. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: przewodniczący – asp. Piotr Ogłoziński (KPP w Opocznie), st. post. Łukasz Mijas (KPP w Opocznie) i Agnieszka Kopytowska (Dyrektor ZEAS w Drzewicy).

W obu kategoriach mistrzami gminy zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Warto zaznaczyć, że o miejscach 2-3 w młodszej grupie wiekowej zadecydowała dogrywka. 

Klasyfikacja końcowa

  • KATEGORIA WIEKOWA 10-12 LAT (ROCZNIKI 2012-2014)

1. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy – 66 pkt

Skład: Maja Żach, Iga Krzyżanowska, Julia Michałowska. Opiekunowie Jan Waśkiewicz, Renata Larenta.

2. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych – 56 pkt (+10 punktów w dogrywce)

Skład: Zuzanna Matysiak, Karol Mazur, Patryk Pecyna. Opiekunka Alicja Pecyna.

3. Szkoła Podstawowa w Brzustowcu – 56 pkt (+9 punktów w dogrywce)

Skład: Lena Kasicka, Lena Trzeźwińska, Jakub Stępień. Opiekunka Alicja Pecyna.

  • KATEGORIA WIEKOWA 13-15 LAT (ROCZNIKI 2009-2011)

 1. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy – 65 pkt

Skład: Marcel Wrzosek, Krzysztof Barski, Bartłomiej Kupis. Opiekunowie Jan Waśkiewicz, Renata Larenta.

2. Szkoła Podstawowa w Idzikowicach – 60 pkt

Skład: Miłosz Bartyzel, Piotr Rogulski, Filip Tomczyk. Opiekunka Bożena Fiderek.

3. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych – 53 pkt

Skład: Natalia Husiatyńska, Nikola Wawrzyńczak, Jakub Kubryn. Opiekunka Alicja Pecyna.

Podczas uroczystego podsumowania eliminacji nagrody, upominki i dyplomy wręczyli Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski oraz członkowie jury. Zastępca Burmistrza pogratulował uczniom dużego zasobu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast zwycięskim drużynom Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy życzył powodzenia w powiatowym finale turnieju.

 

Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.