Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 28 maja 2022
Imieniny: Augustyna, Ingi i Jaromira
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

VI Wieczerza Wigilijna w Drzewicy

20.12.2019

Osoby starsze, samotne i niepełnosprawne z terenu Gminy Drzewica wzięły udział w VI Wieczerzy Wigilijnej zorganizowanej przez Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń", Urząd Miejski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drzewicy.

Doroczna uroczystość odbyła się 19 grudnia w Regionalnym Centrum Kultury. Zgromadziła kilkadziesiąt osób, w tym uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy oraz – po raz pierwszy – Dziennego Domu „Senior+ w Drzewicy. Nie zabrakło władz samorządowych, duchownych oraz szefów instytucji i organizacji pomocowych działających na terenie Gminy Drzewica.

Zgromadzonych powitał Prezes DCW „Ofiarna dłoń”, Wiceburmistrz Dominik Niemirski. Dziękując za bardzo liczne przybycie podkreślił, że przedświąteczne spotkanie ma wymiar szczególny - jest doskonałą okazją, by ten wyjątkowy czas spędzić razem w rodzinnej i świątecznej atmosferze. Z życzeniami na Boże Narodzenie i Nowy 2020 Rok pospieszyli Burmistrz Janusz Reszelewski oraz Proboszcz Parafii w Drzewicy ks. kan. Adam Płuciennik, natomiast modlitwę poprowadził ks. Adrian Kwieciński.

Jak tradycja nakazuje zebrani połamali się opłatkiem, po czym zasiedli do wspólnej wieczerzy przygotowanej przez niezawodnych wolontariuszy - seniorów z DCW „Ofiarna dłoń”. Na stołach królowały wigilijne potrawy, natomiast po budynku Regionalnego Centrum Kultury rozchodziły się dźwięki wspólnego kolędowania. Na zakończenie bardzo miłego i wzruszającego spotkania jego uczestnicy zostali obdarowani świątecznymi prezentami.

Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego pt. "Senior w Centrum Aktywności 2019", dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.