Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 25 listopada 2020
Imieniny: Elżbiety, Katarzyny i Klemensa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

V Sesja Rady Gminy i Miasta w Drzewicy

13.03.2019
12 marca 2019 r. odbyła się V Sesja Rady Gminy i Miasta w Drzewicy. Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji oraz przegłosowaniu porządku obrad, zgodnie z programem, Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy przedstawił zwyczajowe sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. Do najważniejszych informacji inwestycyjnych działalności Urzędu Gminy i Miasta w Drzewicy należą:

1.       Przeprowadzono zapytania ofertowe

W dniu 28 lutego przeprowadzono zapytanie ofertowe na „Opracowanie dokumentacji technicznej dla potrzeb przebudowy drogi gminnej w Idzikowicach i budowy parkingów (UGiM i OSiR).”

Zadanie 1.

Przebudowa drogi gminnej w kierunku PKP (Idzikowice).

W wyznaczonym terminie złożono 8 ofert.

Cena oferty najtańszej :     4.500,00 zł

Cena oferty najdroższej : 59.040,00 zł

Wykonawca : Konrad Ząbecki, Jaksonek 27A, 26-337 Aleksandrów.

Zadanie 2.

Przebudowa parkingu przy budynku UGiM w Drzewicy.

W wyznaczonym terminie złożono 6 ofert.

Cena oferty najtańszej :     8.487,00 zł

Cena oferty najdroższej : 49.000,00 zł

Wykonawca : VEGMAR Sp. z o.o. ul. Dembego 12, 02-796 Warszawa

Zadanie 3.

Przebudowa parkingu przy ośrodku sportów wodnych.

W wyznaczonym terminie złożono 6 ofert.

Cena oferty najtańszej :     4.920,00 zł

Cena oferty najdroższej : 27.000,00 zł

Wykonawca : CONSIL Nowy Glinnik 5, 97-217 Lubochnia

 

W dniu 28 lutego przeprowadzono zapytanie ofertowe na „Opracowanie dokumentacji technicznej dla potrzeb wymiany dachu na budynku komunalnym przy Placu Narutowicza w Drzewicy”.

W wyznaczonym terminie złożono 2 oferty.

Cena oferty najtańszej :     7.500,00 zł

Cena oferty najdroższej : 24.600,00 zł

Wykonawca : KINGER ul. Grabieniec 16 m 196, 91-149 Łódź

 

W dniu 28 lutego przeprowadzono zapytanie ofertowe na „Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni asfaltowych dróg i ulic na terenie Gminy i Miasta Drzewica”.

W wyznaczonym terminie złożono 3 oferty.

Cena oferty najtańszej :     78,72 zł/m2 remontu drogi

Cena oferty najdroższej :  123,00 zł

Wykonawca : KAN-DROG Skrzyńsko 1, 26-400 Przysucha


2.       Przeprowadzono przetarg

W dniu 5 marca przeprowadzono przetarg na „Budowę budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Werówka”.

W wyznaczonym terminie złożono 9 ofert.

Kwota zabezpieczona w budżecie 927.375,00 zł

Cena oferty najtańszej :     723.750,69 zł

Cena oferty najdroższej :   992.564,69 zł

Trwają prace komisji przetargowej.

 

3.       Przetargi w przygotowaniu

Budowa oświetlenia drogowego w Trzebinie – dokumentacja w starostwie.

Budowa oświetlenia drogowego ul. Hubala w Drzewicy – dokumentacja  w starostwie.

Budowa dróg dojazdowych i parkingów przy dworcu autobusowym w Drzewicy.

Budowa drogi gminnej w miejscowości Domaszno III etap.

                Dziś na posiedzeniu rady obecni byli uczestnicy, pracownicy oraz kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej. Ich obecność związana była z przedstawieniem sprawozdania z działalności sportowej WTZ za zeszły rok. Ta dziedzina aktywności uczestników warsztatu stoi na wyjątkowo wysokim poziomie i warto o niej wspomnieć. Do zgromadzonych na sali parę słów wstępu skierowała Pani Kierownik placówki – Sylwia Gąsiorowska. Później wszyscy mieli okazję zobaczyć specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną, w której to sami uczestnicy oraz ich trener opowiadają o swoich zeszłorocznych dokonaniach a także najważniejszych sukcesach w historii ich startów na arenie zarówno krajowej jak i międzynarodowej.

                Opiekunem i trenerem sportowców  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy jest Pani Karolina  Sówka – fizjoterapeuta. Pani Karolina pracuje od momentu powstania placówki. Jest także opiekunem Sekcji Sportowej Olimpiad Specjalnych „Giganci ” działającej przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Opocznie. Cechujące ją sumienność, zamiłowanie do sportu, zaangażowanie i odpowiedzialność są zawsze gwarancją rzetelnie wykonanej pracy. 

                Pan Mariusz Tomczyk, jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy od czerwca 2006 roku. Mariusz jeszcze przed przyjściem na Warsztaty osiągnął wiele sukcesów sportowych w tenisie stołowym. Obecnie jego ulubioną dyscypliną jest piłka nożna. Od 17 kwietnia 2010 roku należy do Sekcji Sportowej Olimpiad Specjalnych działającej przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Opocznie.

                Pan Łukasz Tępiński, jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy od grudnia 2008 roku. Od początku dał się poznać, jako osoba zainteresowana sportem i aktywnością fizyczną. Zapalony kibic Manchesteru United, przez innych Uczestników nazywany Rooney`em, gdyż jak angielski napastnik strzela mnóstwo goli i ma ogromną wolę walki. Jego talent i zaangażowanie doceniono i od 21 lipca 2009 roku należy do Sekcji Sportowej Olimpiad Specjalnych działającej przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Opocznie.

Najważniejsze wydarzenia sportowe z udziałem Pana Łukasza i Pana Mariusza w latach wcześniejszych:

- udział w obozie przygotowawczym w Spale, Pan Łukasz jako zawodnik warsztatowej Sekcji Sportowej Olimpiad Specjalnych. Było to Zgrupowanie Reprezentacji Polski, która w czerwcu 2011 roku wyjechała na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych do Aten. Drogę do Grecji otworzyło wywalczone w 2009 roku w Bydgoszczy I miejsce na XI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

- 25.06.-04.07.2011. – udział w XIII Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Atenach. Zawody, rozgrywane w kolebce światowego olimpizmu, były świętem tolerancji i pozytywnej energii. Rywalizacja była przede wszystkim celebracją życia osób, które z odwagą i ambicją zmagały się z własnymi słabościami. Wśród reprezentacji ze 185 krajów i wśród 7500 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną wraz z Polską Reprezentacją w piłce nożnej znalazł się Pan Łukasz uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej Drzewica– zdobył brązowy medal.

- 14-17.04.2012. – Obóz w Warszawie – AWF. Łukasz i Mariusz biorą udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski przed Europejskim Turniejem Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Drużyn 7 Osobowych w Danii. 5 zawodników z sekcji opoczyńskiej: wśród nich – Łukasz i Mariusz wywalczyło sobie kwalifikację na imprezę europejską, wygrywając swoją grupę sprawnościową na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej w Koninie w 2011 roku  Był to kolejny przystanek piłkarzy w drodze na turniej w Ballerup.

- Europejski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych W dniach od 28.06 - 02.07.2013 r. w Danii w mieście Ballerup oddalonym o 25 km od Kopenhagi obywał się Europejski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Wzięło w nim udział 12 drużyn w tym 10 reprezentacji narodowych: Polska,Belgia, Islandia, Malta, Monako, Rosja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Węgry oraz 2 drużyny klubowe z Danii: Glostrup IC, Boldklubben Enghaven z Odense. Był to turniej drużyn 7-osobowych. Na 13 osób składu Reprezentacji Polski było w nim 6 przedstawicieli sekcji sportowej Olimpiad Specjalnych, która funkcjonuje na terenie naszego powiatu. Choć siedzibą sekcji jest opoczyński Warsztat Terapii Zajęciowej, zawodnicy tam trenujący rekrutują się z wielu placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne. W składzie znaleźli się zawodnicy Pan Mariusz  i Pan Łukasz   z Warsztatu Terapii Zajęciowej w  Drzewicy.  Nasza reprezentacja zajęła IV miejsce

                Podczas dzisiejszego spotkania drzewiccy sportowcy oraz Pani trener za swe osiągnięcia zostali uhonorowani przez Burmistrza Gminy i Miasta w Drzewicy Janusza Reszelewskiego pamiątkowymi listami gratulacyjnym oraz nagrodami rzeczowymi.

Ponadto podjęto niżej wymienione uchwały w sprawie:

- powołania Skarbnika Gminy i Miasta w Drzewicy,

            Podczas lutowej sesji Rady Gminy i Miasta w Drzewicy, jednogłośną decyzją radnych  Irena Jóźwicka – Skarbnik Gminy i Miasta w Drzewicy - została odwołana ze stanowiska, w związku z przejściem na emeryturę z dniem 26 lutego br. przejście na emeryturę nie oznaczało jednak odejścia Pani Ireny Jóźwickiej z UGiM w Drzewicy. Dziś, również jednogłośnie, została powołana na stanowisko Skarbnika Gminy i Miasta w Drzewicy.  

- zmian w budżecie Gminy i Miasta w Drzewicy na rok 2019,

- obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej,

- przyjęcia sprawozdania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.

W celu uzyskania obszernych informacji na temat inwestycji oraz uchwał Rady Gminy i Miasta Drzewica zapraszamy na http://www.bip.drzewica.pl/ oraz http://drzewica.esesja.pl/.  

Zapraszamy także do obejrzenia materiału video z sesji pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=5CKQXZJCma0