Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 9 sierpnia 2022
Imieniny: Klary, Romana i Rozyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

V Orszak Trzech Króli w Drzewicy

07.01.2022
W świąteczny czwartek, 6 stycznia 2022 roku ulicami Drzewicy przeszedł Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez Parafię pw. Św. Łukasza w Drzewicy, Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń", Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy oraz Gminę Drzewica. W ten radosny sposób drzewiczanie świętowali Dzień Objawienia Pańskiego już po raz piąty.

Tegoroczny Orszak po hasłem „Dzień dziś wesoły!” rozpoczął się po uroczystej mszy świętej, odprawionej o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Łukasza. Zgromadził dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, którzy po wyjściu ze świątyni otrzymali korony i okolicznościowe śpiewniki. Największe zainteresowanie towarzyszyło rzecz jasna Trzem Królom. W postaci "Mędrców ze Wschodu" wcielili się Jan Dąbrowski, Stanisław Madej i Zdzisław Domański.

Zabezpieczana przez policjantów i strażaków kolumna ruszyła w drogę. Na czele szli debiutujący w drzewickim Orszaku członkowie Jednostki Strzeleckiej 1042 Opoczno - ZS „Strzelec" OSW, natomiast Trzem Królom asystowali druhowie OSP w Dąbrówce, trzymający w dłoniach chorągwie. Wśród świętujących nie zabrakło Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, Zastępy Burmistrza i jednocześnie Prezesa DCW "Ofiarna dłoń" Dominika Niemirskiego, a także ubranych w stroje ludowe pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

W radosnej atmosferze, przy wspólnym kolędowaniu ze scholą parafialną, Orszak szedł placem Wolności, później placem Narutowicza i placem Kościuszki, by ulicą Stawową dotrzeć do Regionalnego Centrum Kultury. Tam – w sali widowiskowej - zebrani otrzymali najlepsze życzenia noworoczne od Proboszcza Parafii w Drzewicy ks. kan. Adama Płuciennika i Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, po czym obejrzeli piękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z RCK. Zgodnie z tradycją, w trakcie występu "Mędrcy ze Wchodu" oddali pokłon Jezusowi.

Program przygotowany przez instruktorów Martę Szymańską i Szymona Gwaderę został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie ks. Michał Kopciński pogratulował wykonawcom i ich opiekunom znakomitego koncertu oraz podziękował wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości, zapraszając zebranych na kolejną, przyszłoroczną edycję Orszaku Trzech Króli w Drzewicy.

Obszerną galerię zdjęć zamieszczamy na facebookowym profilu Gminy Drzewica.