Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonory, Lenki i Kiejstuta
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

UTW w Drzewicy z umową na realizację zadania publicznego

24.06.2022
W czwartek (tj. 23 czerwca br.) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania publicznego w 2022 r. w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, pomiędzy Gminą Drzewica a Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Drzewicy.

Zlecenie realizacji zadania publicznego odbyło się w formie konkursowej i obejmowało działania z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym – integracja środowiska osób w wieku emerytalnym. Na realizację tego zadania z budżetu Gminy Drzewica na rok 2022 przeznaczono 8.000,00 zł.

W drodze odpowiednich procedur jako realizatora zadania wyłoniono stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Drzewicy, które realizować będzie zadanie pn. „Wspierania działań UTW”. Na seniorów w ramach realizacji zadania czekają wyjazdy sportowo-rekreacyjne mające na celu podnoszenie sprawności fizycznej osób w wieku emerytalnym oraz propagowanie zdrowego stylu życia.  

Podpisanie umów na realizację zadań odbyło się w czwartek, 23 czerwca 2022 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Ze strony gminnego samorządu podpisy pod umową złożyli Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski i Skarbnik Gminy Irena Jóźwicka, natomiast Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowali Prezes Stowarzyszenia Irena Kwiecień oraz Wiceprezes Anna Reszelewska.