Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Uroczyste ślubowanie w Radzicach Dużych

02.10.2019W środę, 2 października w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych odbyła się podniosła ceremonia  "Pasowania na ucznia". Uroczyste ślubowanie złożyło 12 dzieci z klasy pierwszej.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym w Radzicach Dużych, gdzie została odprawiona okolicznościowa msza święta, natomiast główna ceremonia miała miejsce w świetlicy szkolnej.  Specjalnie na tę okazję świetlica zyskała piękną scenografię przygotowaną przez Barbarę Kaszubę.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością rodzice pierwszoklasistów, Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, Dyrektor Oddziału Banku PKO w Przysusze Michał Łoboda oraz uczniowie kl. II-III wraz z wychowawczynią.

Zanim nastąpił jakże ważny w życiu każdego ucznia moment ślubowania, dzieci z klasy pierwszej pod kierunkiem swojej wychowawczyni Barbary Rogulskiej zaprezentowały bardzo ciekawy program artystyczny. Po odtańczeniu poloneza pochwaliły się swoimi umiejętnościami wokalno-muzycznymi.

Głównym punktem programu było oficjalne włączenie pierwszaków do grona społeczności uczniowskiej. Ceremonię poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Barul.

Po odśpiewaniu przez zebranych „Mazurka Dąbrowskiego” dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na flagę państwową, natomiast Dyrektorka SP w Radzicach Dużych Małgorzata Wawrzyńczak-Pawul dokonała ceremonii pasowania 12 uczniów. Ramię każdego dziecka dotknęła dużym ołówkiem, wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej". Pełnoprawni już uczniowie złożyli odciski palców w kronice szkolnej.

Nie zabrakło życzeń sukcesów na edukacyjnej ścieżce, prezentów i upominków od Zastępcy Burmistrza Drzewicy, Rady Rodziców, uczniów kl. II-III oraz Dyrektora Banku PKO w Przysusze. Rodzice przygotowali również smaczny poczęstunek, na który zaprosili po pamiątkowych zdjęciach.

Dla pierwszaków uroczystość stanowiła znakomitą okazję do integracji zarówno w zespole klasowym, jak i społeczności szkolnej. Bohaterowie dnia zaprezentowali się wspaniale, udowadniając wszystkim, że są godnymi miana uczniów. Ten dzień z pewnością zapamiętają na długo.