Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 7 grudnia 2022
Imieniny: Agaty, Dalii i Sobiesława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

UMOWA Z POLSKĄ GRUPĄ GÓRNICZĄ S.A. PODPISANA

21.11.2022
Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 21 listopada 2022 roku Burmistrz Drzewicy podpisał umowę z Polską Grupą Górniczą S.A. dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych.

 Również dzisiaj zostało wysłane pierwsze zamówienie opiewającena konkretne sortymenty węgla, tj.:

1)    orzech - 324 ton,

2)    kostka – 297 ton,

3)    karlik ekogroszek – 280 ton.

Zamówienie jest elementem składowym oferty, którą Gmina Drzewica otrzymała od spółki Skarbu Państwa, a także wynika z ilości wniosków złożonych przez mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Drzewicy.

W miarę potrzeb mieszkańców oraz możliwości PGG S.A. związanych z dostępnością węgla, Gmina będzie składać kolejne zamówienia, ponieważ na ten moment suma węgla wynikająca z oferty nie pokrywa w całości zapotrzebowania zgłoszonego przez mieszkańców – brakuje ok. 100 ton surowca.

W obecnej chwili oczekujemy na kontakt ze strony PGG S.A. potwierdzający dostępność sortymentu i termin odbioru węgla z kopalni. Następnie przedsiębiorcy z terenu naszej Gminy po przywiezieniu węgla na ich składowiska będą dystrybuowali węgiel do poszczególnych gospodarstw domowych, które wniosą opłatę w wysokości 2.000,- zł za 1 tonę węgla. O terminie wpłat będziemy informować mieszkańców indywidualnie.

Termin podpisania umowy z przedsiębiorcami przewidziano na najbliższą środę, tj. 23 listopada 2022 roku. Jeśli Gmina sprawnie otrzyma informację, że węgiel w kopalni jest gotowy do odbioru, pierwsze osoby powinny otrzymać węgiel już w przyszłym tygodniu. W pierwszej kolejności węgiel trafi do osób korzystających z pomocy społecznej.

Umowa z PGG S.A. obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku. Na okresod 1 stycznia do 30 kwietnia Gmina Drzewica podpisze kolejną umowę ze spółką Skarbu Państwa.