Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 27 września 2023
Imieniny: Damiana, Mirabeli i Wincentego
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Umowa na dofinansowanie remontu drogi gminnej w miejscowości Jelnia – Miecka

25.06.2021
Jak już Państwa informowaliśmy, Gmina Drzewica pozyskała dofinansowanie na remont drogi gminnej w miejscowości Jelnia – Miecka. Wsparcie w wysokości 93.870 zł pochodzi z budżetu Województwa Łódzkiego na 2021 rok – z puli przeznaczonej na drogi dojazdowe do gruntów rolnych.

Podpisanie umowy na dofinansowanie gminnego zadania odbyło się 18 czerwca 2021 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Z ramienia Gminy Drzewica umowę parafowali Burmistrz Janusz Reszelewski i Skarbnik Gminy Irena Jóźwicka, natomiast podmiot dotujący reprezentowali członek Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński oraz Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich Wojciech Frątczak.  

Dzięki pozyskanemu wsparciu wyremontowany zostanie fragment drogi o długości 670 metrów, dochodzący do drogi powiatowej Krzczonów – Jelnia.  Jezdnia na tym odcinku stanowi jednocześnie drogę dojazdową do gruntów rolnych miejscowości Jelnia i Krzczonów. Obecnie droga jest gruntowa, ale po zrealizowaniu prac będzie miała nawierzchnię z mieszanki asfaltowej.

Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na wykonawcę remontu. Chcemy, by zmodernizowana droga była gotowa jeszcze w okresie letnim.