Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 16 kwietnia 2024
Imieniny: Bernarda, Biruty i Erwina
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Umowa na dofinansowanie remontów ulic Szkolnej i Cmentarnej w Drzewicy

29.06.2021
W poniedziałek, 28 czerwca 2021 roku podpisano umowę na dofinansowanie dwóch tegorocznych inwestycji Gminy Drzewica ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki wsparciu o łącznej wartości prawie 960 tys. zł zmodernizowane zostaną drogi gminne na ulicach Szkolnej i Cmentarnej w Drzewicy.

Umowa na dofinansowanie została podpisana w Tomaszowie Mazowieckim przez Wojewodę Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego i Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego. Opiewa na kwotę 958.342,00 zł przy szacunkowej wartości obu zadań 1.197.928,00 zł, co stanowi 80% kosztów kwalifikowalnych inwestycji. Jest to maksymalny poziom dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021.

Remont ulicy Szkolnej wykonany będzie na długości 546 m. W planach mamy modernizację jezdni (frezowanie, ułożenie warstwy ścieranej i warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego), budowę nowych chodników i zjazdów indywidualnych z kostki brukowej betonowej, a także odwodnienie. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Stawową i placem Kościuszki powstanie wyniesione przejście dla pieszych.

Warto zaznaczyć, że przy okazji remontu ulicy Szkolnej – już poza dofinansowanym zadaniem – chcemy wymienić odcinek kolektora sanitarnego wykonanego z rur kamionkowych. Nowy kolektor z rur PCV będzie miał długość około 100 m.

Jeśli zaś chodzi o remont ulicy Cmentarnej, prace obejmą odcinek o długości 195 m. W zakresie rzeczowym znajdzie się: wymiana nawierzchni jezdni i zatoki postojowej przy cmentarzu (frezowanie, ułożenie warstwy ścieralnej i warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego) oraz budowa nowych chodników i zjazdów indywidualnych z kostki brukowej betonowej.

Po podpisaniu umowy na dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021 możemy ogłosić postępowania przetargowe, które wyłonią wykonawców inwestycji. Realizacja zadań nastąpi w okresie jesiennym.