Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 16 kwietnia 2024
Imieniny: Bernarda, Biruty i Erwina
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ulica Szkolna z nową nawierzchnią

29.04.2022
Kończą się prace związane z remontem drogi gminnej na ulicy Szkolnej w Drzewicy. W bieżącym tygodniu drogowcy ułożyli docelowe warstwy nawierzchni jezdni.

Rozpoczęty pod koniec 2021 roku remont ulicy Szkolnej obejmuje odcinek od skrzyżowania z placem Kościuszki i ulicą Stawową do skrzyżowania z ulicą Staszica. Jego długość wynosi 546 metrów.

Wykonawcą inwestycji jest firma TRAKT S.A z Górek Szczukowskich (Gmina Piekoszów koło Kielc), która jeszcze w ubiegłym roku zrealizowała znaczny zakres prac. Wybudowała kolektor deszczowy o średnicy 30 cm i długości 60 m, wymieniła kolektor sanitarny z 12 przyłączami na długości 145 m, wybudowała chodniki i zjazdy indywidualne z kostki brukowej (na pow. 970 m2), a także rozpoczęła modernizację jezdni, wykonując frezowanie i warstwę wiążącą. 

Roboty - przerwane na czas zimy - wznowiła wiosną bieżącego roku, kiedy pozwoliła na to temperatura. W tym tygodniu drogowcy ułożyli na jezdni warstwę ścieralną z betonu asfaltowego (na powierzchni 3278 m2). Przed nimi jeszcze budowa wyniesionego przejścia dla pieszych w pobliżu skrzyżowania z ulicą Stawową i placem Kościuszki, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz roboty wykończeniowe.

Dodajmy, że remont ulicy Szkolnej wiąże się z kosztami w wysokości 1.010.964,13 zł. Na sfinansowanie zadania – podobnie jak remontu ulicy Cmentarnej – Gmina Drzewica pozyskała wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021 wynoszące 80% szacunkowych kosztów kwalifikowalnych. Łączna wartość dofinansowania, obejmująca obie inwestycje, wynosi 958.342,00 zł.