Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy i Zyndrama
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Uhonorowana za wzorową postawę

13.05.2022
Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski uhonorował Magdalenę Stępień - mieszkankę Brzustowca, która wykazała się wzorową postawą, będąc bezpośrednim świadkiem wypadku drogowego w Domasznie.

Do tragicznego zdarzenia doszło 2 listopada 2021 roku na drodze powiatowej Drzewica – Ossa. Jak potwierdziła Komenda Powiatowa Policji w Opocznie, Pani Magdalena z własnej inicjatywy podjęła profesjonalne działania mające na celu udzielenie pierwszej pomocy ofiarom wypadku oraz aktywnie uczestniczyła w ewakuacji poszkodowanych z płonącego pojazdu. Dzięki zaangażowaniu kobiety osoby poszkodowane znalazły się poza rejonem bezpośredniego zagrożenia jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

Ta niezwykła, pełna empatii i ofiarności postawa została doceniona przez Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego, który spotkał się z Magdaleną Stępień, by złożyć jej oficjalne podziękowania i wyrazy szacunku. Kameralna uroczystość miała miejsce 11 maja 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Drzewicy.

- Pani odwaga, opanowanie, trafna ocena sytuacji oraz umiejętność podejmowania skutecznych decyzji w sytuacji ratowania ludzkiego życia są godne najwyższych pochwał. Zasługują na podziw i wyróżnienie – podkreślił Burmistrz, wręczając mieszkance Brzustowca okolicznościową statuetkę, dyplom z podziękowaniami oraz nagrodę.

Dopełnieniem uroczystości były życzenia, by Pani Magdalena już nigdy nie musiała wykazywać się obywatelską postawą w tak dramatycznej sytuacji drogowej.