Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 15 lipca 2020
Imieniny: Henryka, Igi i Włodzimierza
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Uczniowie z Gminy Drzewica ze stypendium naukowym

21.08.2019
W dniu 20 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Drzewicy odbyło się spotkanie z tegorocznymi stypendystami.

Natalia Badura co roku należała do ścisłej czołówki najlepszych uczniów na terenie naszej gminy, a w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęła sukcesy edukacyjne, które pozwoliły jej spełnić kryteria niezbędne do otrzymania stypendium naukowego. Przede wszystkim Natalia może poszczycić się tytułem Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z Języka Polskiego, a także imponującą, bardzo wysoką średnią ocen na świadectwie na koniec roku szkolnego 2018/2019 – 5,83. Jest to najlepsza średnia ocen na świadectwie w roku szkolnym 2018/2019 w Gminie Drzewica. Oprócz tego Natalia wyróżniała się wzorowym zachowaniem, była zaangażowana w życie szkoły i reprezentowała ją podczas wielu konkursów rozmaitej rangi.

Łucja Staniszewska również należała do najlepszych uczniów na terenie naszej gminy,  a sukcesy edukacyjne, jakie osiągnęła w roku szkolnym 2018/2019 pozwoliły jej spełnić kryteria warunkujące przyznanie stypendium naukowego, a mianowicie zdobyła tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, Laureata Interdyscyplinarnego Wojewódzkiego Konkursu Filozofii Klasycznej „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, Laureata Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach FILMOWE ŁÓDZKIE - FILMOWE REGIONY POLSKI.  Łucja także może poszczycić się  wyróżniającymi wynikami w nauce- średnią ocen na świadectwie na koniec roku szkolnego 2018/2019 - 5,57 oraz  wzorowym zachowaniem. Również zaangażowana w życie szkoły i reprezentująca ją w wielu różnych konkursach.

Magdalena Wesołowska, także w gronie najlepszych uczniów w naszej gminie, spełniła kryteria niezbędne do otrzymania stypendium naukowego.  Magdalena może poszczycić się szczególnym osiągnięciem edukacyjnym jakim jest zdobycie  tytułu Finalisty Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Konkursu Wiedzy o Filmie i Mediach FILMOWE ŁÓDZKIE - FILMOWE REGIONY POLSKI. Ponadto, podobnie jak nagrodzone koleżanki, osiągnęła wyróżniające wyniki w nauce- średnią ocen na świadectwie 5,39 oraz zachowanie wzorowe. Również zaangażowana w życie szkoły.

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, w obecności Przewodniczącej Rady Miejskiej Doroty Wiktorowicz, Dyrektora ZEAS w Drzewicy Agnieszki Kopytowskiej, Dyrektora SP w Idzikowicach Anny Jakubczyk i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Drzewicy Małgorzaty Kuchenbecker oraz Rodziców, wręczył stypendystom listy gratulacyjne oraz przyznane stypendium finansowe.

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów wszystkim stypendystom, a także ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom oraz życzymy dalszych osiągnięć w obszarze edukacji i kultury.

Szczegóły dotyczące kryteriów otrzymania stypendiów precyzuje uchwała nr XXXVIII/294/2018 Rady Gminy i Miasta w Drzewicy z dnia 19 kwietnia 2018 r. w sprawie: utworzenia funduszu stypendialnego dla uczniów będących mieszkańcami Gminy i Miasta Drzewica oraz regulamin przyznawania stypendium będący załącznikiem do w/w uchwały.