Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 28 maja 2022
Imieniny: Augustyna, Ingi i Jaromira
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Uczniowie z Drzewicy wygrali dla swojej szkoły mobilną pracownię komputerową!

23.09.2021
Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy wzbogaciła się o mobilną pracownię komputerową z szesnastoma laptopami. To zasługa uczniów, którzy jako jedyni w Powiecie Opoczyńskim zostali laureatami konkursu plastyczno-cyfrowego „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”.

Zorganizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej konkurs „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” przebiegał pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Miał na celu upowszechnianie wiedzy o Funduszach Norweskich i EOG oraz ich wkładzie w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, wiedzy o państwach-darczyńcach Funduszy, a także podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów.

Został przeprowadzony w drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu pracy plastyczno-cyfrowej ukazującej przyrost kompetencji cyfrowych oraz wiedzę na temat Funduszy Norweskich i EOG, państw darczyńców, historii powstania Unii Europejskiej, geopolityki i projektów zrealizowanych w Polsce. Obowiązywały cztery kategorie wiekowe: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

Inicjatywa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Ale nic dziwnego - do wygrania były mobilne pracownie komputerowe dla szkół. Organizatorzy przyjęli aż 2389 prac z całej Polski, przy czym ostatecznie przyznali 109 nagród głównych.

Tym większe słowa uznania należą się grupie uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy: Bartłomiejowi Kupisowi, Amelii Rogulskiej, Julii Wojdzie, Lenie Zwolskiej, Hannie Cięciwie i Natalii Grzegorczyk, którzy jako drużyna „Chcę, mogę więcej” zostali laureatami nagrody głównej. Ówcześni trzecioklasiści (klasa III b w roku szkolnym 2020/2021) nagrodzoną pracę plastyczno-cyfrową wykonali pod okiem koordynatorki grupy – swojej wychowawczyni Zofii Gałki.

Zajęcia przybliżające tematykę konkursu realizowali w formie projektu w sposób stacjonarny oraz zdalny po zakończonych lekcjach. W swoim filmie zawarli prace plastyczne wykonane w większości w programie Paint, a przy projektowaniu plakatów korzystali z samodzielnie namalowanych elementów oraz grafiki programu Canva dla edukacji.

Dzięki sukcesowi uczniów do drzewickiej szkoły trafiła mobilna pracownia komputerowa składająca się z szesnastu laptopów oraz szafy do ich przechowywania. Z kolei członkowie drużyny i nauczycielka-koordynatorka otrzymali nagrody dodatkowe – pendrive’y, myszki komputerowe i powerbanki.

W piątek, 17 września 2021 roku na zaproszenie organizatorów drzewiccy laureaci (obecni czwartoklasiści) uczestniczyli zdalnie w gali podsumowującej konkurs. Spotkanie było także doskonałą okazją, aby sprawdzić zalety mobilnej pracowni komputerowej oraz przekazać uczniom nagrody dodatkowe i gratulacje.

Uczestnictwo w konkursie poszerzyło wiedzę i umiejętności uczniów. Wygrana wzbogaci bazę dydaktyczną i ofertę edukacyjną szkoły, umożliwiając wykorzystanie środków TIK (technologii informacyjnych i komunikacyjnych) podczas dowolnych zajęć edukacyjnych. Od teraz uczniowie klas I-III będą mogli samodzielnie pracować na zajęciach edukacji informatycznej, korzystając z wygranego sprzętu.

Laureatom konkursu oraz koordynatorce projektu serdecznie gratulujemy ogólnopolskiego sukcesu!

Link do pracy konkursowej: https://drive.google.com/file/d/1fgKl3gSX3jaACkugxepiaxedMf_30EUA/view

Gala Konkursu Plastyczno-Cyfrowego „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”: https://www.youtube.com/watch?v=rbwq2q4POPA