Spanish

Urząd

Turniej wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

31.03.2014

18 marca w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”.

Do gminnego etapu przystąpiło dwudziestu jeden zawodników z pięciu szkół podstawowych, Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: mł. brygadier Andrzej Śpiewak z KP PSP, bryg. Marian Kłobucki - gminny komendant ochrony przeciwpożarowej i druh Marian Czarnecki – sekretarz zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP.

Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu pisemnego. Ci, którzy zaliczyli test pisemny z zakresu przepisów przeciwpożarowych, awansowali do finału ustnego. Odpowiedzi na losowo wybrane pytania wyłoniły laureatów. W kategorii szkoły podstawowe pierwsze miejsce zajęła Julia Składowska (SP w Idzikowicach) -12 pkt., drugie miejsce zdobył Łukasz Niezabitowski (SP w Radzicach)-10,5 pkt., miejsce trzecie przypadło Mai Grzybek (SP Idzikowice)- 9,5 pkt. W grupie gimnazjalistów pierwszą lokatę zajął Konrad Kłusek- zdobywając 8,5 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Wrzosek- 8 pkt i miejsce trzecie przypadło Weronice Grzybek -4,5 pkt. Spośród uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych najwyższą lokatę osiągnął Albert Białek (10 pkt), drugi był Piotr Kowalski (8,5 pkt), trzeci Piotr Dziedzic (4 pkt).

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, ci którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach będą reprezentowali gminę Drzewica w eliminacjach powiatowych.

Turniej Wiedza Pożarnicza Turniej Wiedzy Pożarniczej Turniej Wiedzy POżarniczej Turniej Wiedzy POżarniczej