Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 3 sierpnia 2021
Imieniny: Augustyna, Kamelii i Lidii
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Trzydniowe święto kajakowe w Drzewicy

03.08.2020

Przez trzy dni – od 31 lipca do 2 sierpnia 2020 roku - Drzewica była polską stolicą slalomu kajakowego. Na drzewickim torze rozgrywano regaty jubileuszowego XV Memoriału Roberta Korzeniewskiego oraz XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostwa Polski Juniorów. To pierwsze w sezonie 2020 tak prestiżowe regaty slalomowe w naszym kraju, przeprowadzone po częściowym zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego ich organizatorem był Ludowy Klub Kajakowy Drzewica we współpracy z Gminą Drzewica. 

W piątek, 31 lipca rozegrano piętnastą edycję Memoriału Roberta Korzeniewskiego. W ten sposób społeczność kajakowa uczciła pamięć zmarłego w 2001 roku wybitnego trenera kadry narodowej i klubu znad Drzewiczki, wychowawcy wielu znakomitych kajakarzy górskich, honorowego obywatela Drzewicy.

 

Postać trenera Korzeniewskiego, jak również kolejnego twórcy kajakarstwa górskiego w Drzewicy, zmarłego w bieżącym roku Kazimierza Kuropeski, wspomniał Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski. Witając uczestników regat życzył zawodnikom udanych startów, a licznej grupie kibiców wielu sportowych emocji.

 

Do memoriałowej rywalizacji przystąpili „górale” wszystkich kategorii wiekowych, reprezentujący kluby z Polski, Francji i Włoch. Zawody nabrały więc charakteru międzynarodowego. W każdej konkurencji odbyły się po dwa przejazdy, a o końcowej kolejności decydował wynik lepszego przepływu. Rezultaty wliczano do klasyfikacji Pucharu Polski 2020 i Ligi Młodzików 2020.

 

Slalomiści LKK Drzewica stawali na podium trzy razy. W kategorii open największe powody do zadowolenia z naszych miał Michał Franczak, który wywalczył trzecie miejsce w kanadyjkach jedynkach mężczyzn. Dwukrotnie na podium wchodziła Karolina Bąkiewicz, zajmując drugą lokatę w C-1 młodziczek i trzecią w  K-1 młodziczek.

 

XV MEMORIAŁ ROBERTA KORZENIEWSKIEGO

Wyniki reprezentantów LKK Drzewica

  • OPEN

C-1 mężczyzn: 3. Michał Franczak, 4. Maciej Bartos, 7. Szymon Zawadzki, 9. Konrad Kwiecień

K-1 kobiet: 12. Aleksandra Abramczyk, 13. Klaudia Smolarek

K-1 mężczyzn: 5. Mateusz Kwaśniak, 13. Aleksander Kopczyński, 16. Bartłomiej Reguła

  • MŁODZICY

C-1 młodziczek: 2. Karolina Bąkiewicz

K-1 młodziczek: 3. Karolina Bąkiewicz

K-1 młodzików: 10. Jakub Białek, 18. Marcin Matysiak

        

Po raz pierwszy w historii Memoriału zawodom na nowym torze towarzyszyły pokazowe regaty dla dzieci. Najmłodsi adepci slalomu kajakowego pływali na starym obiekcie, mogąc liczyć na głośny doping rodziców, dziadków i rodzeństwa. Wyniki nie były najważniejsze, ponieważ liczył się przede wszystkim sam udział – tym bardziej, że nagrody otrzymali wszyscy startujący. Najlepsi zasługują jednak na wyróżnienie.

 

ZAWODY DLA DZIECI

* Dziewczęta

1. Julia Koman (Kwisa Leśna)

2. Patrycja Iwaniec (Kwisa Leśna)

3. Paulina Pabiniak (LKK Drzewica)

* Chłopcy

1. Wiktor Bąkiewicz (LKK Drzewica)

2. Wiktor Pomykała (LKK Drzewica)

3. Krzysztof Pabiniak (LKK Drzewica)

 

Sobota, 1 sierpnia była dniem eliminacji do XVI Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z roczników 2004-2005 (juniorzy młodsi, 15-16 lat) i 2002-2003 (juniorzy, 17-18 lat). Po zakończeniu przepływów eliminacyjnych na torze pojawiali się kajakarze amatorzy, którzy spróbowali swych sił w slalomie.

 

Medalistów Mistrzostw Polski poznaliśmy w niedzielę, 2 sierpnia, kiedy to rozegrano półfinały oraz decydujące o podziale medali finały.  Gospodarze cieszyli się z czterech miejsc na podium.

 

W juniorach młodszych drzewiczanie wywalczyli trzy krążki. W K-1 mężczyzn Ariel Kasiński został wicemistrzem Polski, natomiast Bartłomiej Reguła zdobył brąz. W C-2 mix srebro przypadło osadzie Klaudia Smolarek/Bartłomiej Reguła.

 

Finały kategorii juniorskich dały nam jeden medal. W C-1 mężczyzn wicemistrzostwo Polski wywalczył Maciej Bartos. 

 

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

Wyniki reprezentantów LKK Drzewica

K-1 mężczyzn: 2. Ariel Kasiński, 3. Bartłomiej Reguła

K-1 kobiet: 4. Klaudia Smolarek

C-2 mix: 2. Klaudia Smolarek / Bartłomiej Reguła

 

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

Wyniki reprezentantów LKK Drzewica

C-1 mężczyzn: 2. Maciej Bartos

K-1 mężczyzn: 6. Aleksander Kopczyński, 8. Mateusz Kwaśniak

 

Trzydniowe zmagania na drzewickim torze zakończyły się uroczystością podsumowania regat i dekoracji czołowych slalomistów. W ceremonii uczestniczyli zawodnicy, trenerzy, sędziowie, kibice oraz gospodarze na czele z Burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim i Prezesem LKK Drzewica Waldemarem Gapysem, a także goście: Poseł Robert Telus, Prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski, Dyrektor Sportowy PZKaj Wojciech Kudlik oraz Wiceburmistrz Leśnej Marcin Mirecki.