Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 16 czerwca 2024
Imieniny: Aliny, Anety i Benona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Trwa rozbudowa drogi gminnej w Żardkach

29.10.2021
Kolejną tegoroczną inwestycją Gminy Drzewica jest rozbudowa drogi gminnej nr 107056E w Żardkach. To odcinek o długości 1148,8 m biegnący w lewo od drogi wojewódzkiej nr 728 (patrząc od Drzewicy). 

Celem rozbudowy jest poszerzenie dotychczas istniejącego pasa drogowego, aby zapewnić właściwe parametry techniczne i eksploatacyjne poszczególnych elementów drogi, a także wykonanie nowej nawierzchni jezdni i poboczy, co poprawi bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych.

Projekt techniczny przewiduje: przebudowę jezdni i poboczy na odcinku 1148,8 m, przebudowę istniejącego chodnika na odcinku 172 m (strona prawa), przebudowę skrzyżowania z drogami gminnymi, budowę mijanki, budowę kanału technologicznego oraz usprawnienie istniejącego systemu odwodniającego.

W zakresie rzeczowym znajduje się wykonanie: robót przygotowawczych i rozbiórkowych, nawierzchni asfaltowej na pow. 5386 m2, chodników z kostki brukowej na pow. 110 m2, kanału technologicznego z rur PCV o długości 1136,5 m oraz robót wykończeniowych

Gminna inwestycja ma wartość 732.883 zł. Jest wykonywana przez firmę Trakt S.A. z Górek Szczukowskich (Gmina Piekoszów koło Kielc).