Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 14 sierpnia 2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana i Selmy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Trwa inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest

04.06.2020
Od poniedziałku, 1 czerwca 2020 roku na terenie Gminy Drzewica prowadzona jest inwentaryzacja wyrobów azbestowych. Akcja realizowana  w związku z przystąpieniem do opracowania "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Drzewica na lata 2020-2032" potrwa do 19 czerwca.

Inwentaryzację prowadzi firma EkoDialog. Jej pracownicy wykonujący pracę w terenie muszą posiadać imienne upoważnienia podpisane przez Burmistrza Drzewicy.

Ankieterzy dokonujący spisu, korzystający m.in. z drona, wyposażeni są w szczegółowe mapy umożliwiające zlokalizowanie poszczególnych budynków. Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej muszą mieć ze sobą maseczki ochronne. Podczas wizyt na posesjach informują o szkodliwości azbestu oraz obowiązkach prawnych związanych z wykorzystywaniem tych wyrobów.

Mieszkańców Gminy Drzewica bardzo prosimy o udzielanie pomocy i niezbędnych informacji ankieterom. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wejście na teren gospodarstwa, prosimy o przekazywanie informacje stojąc w bezpiecznej odległości przy ogrodzeniu.

"Program usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Drzewica" umożliwi pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na odbiór, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.