Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 27 maja 2022
Imieniny: Amandy, Jana i Juliana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Targowisko w Drzewicy bez ograniczeń asortymentowych

26.05.2020

W związku z malejącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Gminie Drzewica zostaną zniesione ograniczenia w handlu na targowisku w Drzewicy. Od najbliższego piątku, 29 maja 2020 roku dopuszczony będzie handel wszystkimi artykułami, które były oferowane do sprzedaży przed epidemią COVID-19. Kupcy i klienci nadal muszą jednak przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. 

Szanowni Państwo, przywrócenie pełnego asortymentu produktów objętych handlem nie zwalnia z zachowywania wymaganych środków ostrożności. Przypominamy więc o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa sanitarnego związanych z  działalnością handlową na targowisku:

  • w przypadku handlu na straganie lub targowisku mogą przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 4 osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży (z wyłączeniem osób stanowiących obsługę obiektów, placówek, targowisk oraz straganów)
  • podczas zakupu towarów ww. osoby są obowiązane nosić rękawiczki jednorazowe
  • istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego
  • konieczne jest zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy kupującymi oraz pomiędzy kupującymi a sprzedawcami (minimum 2 metry).

Apelujemy o przestrzeganie ww. zaleceń.