Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kingi, Maryna i Tycjana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Tanie połączenia autobusowe w Gminie Drzewica

26.01.2023
W 2023 roku - podobnie jak w dwóch poprzednich latach - na terenie Gminy Drzewica realizowane są lokalne połączenia autobusowe o charakterze użyteczności publicznej, dofinansowane z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Cena biletów na trzech dofinansowanych liniach wynosi maksymalnie 4,00 zł.

Umowa między Burmistrzem Drzewicy a Wojewodą Łódzkim na dofinansowanie połączeń ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych opiewa na kwotę 521.358,10 zł. Obowiązuje od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku, obejmując trzy linie autobusowe:

Linia nr 10: Drzewica – Drzewica przez Idzikowice, Werówkę

Linia nr 11: Drzewica – Drzewica przez Dąbrówkę, Domaszno, Żardki

Linia nr 12: Drzewica – Drzewica przez Świerczynę, Krzczonów.

Autobusy na poszczególnych liniach kursują od poniedziałku do piątku oprócz świąt. Co ważne, część połączeń jest skomunikowana z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługującymi trasę Łódź – Drzewica – Łódź.

Dla pasażerów mamy kolejną dobrą informację. Przejazdy tymi autobusami nie powinny zbytnio obciążyć naszych kieszeni. Cena biletów na terenie całej Gminy Drzewica wynosi bowiem maksymalnie 4,00 zł, co jest efektem dopłaty ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (3,00 zł do 1 wozokilometra) oraz dopłaty z budżetu Gminy Drzewica (0,50 zł do 1 wozokilometra).

Dodajmy, że całkowity koszt realizacji przewozów w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku został oszacowany na kwotę 608.352,47 zł.