Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Szymon Zawadzki i Maciej Bartos ponownie w kadrze narodowej slalomu kajakowego

26.04.2021
Dwóch zawodników Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica awansowało do reprezentacji Polski w slalomie kajakowym na pierwszą część sezonu 2021.  Ten sukces stał się udziałem kanadyjkarzy Szymona Zawadzkiego i Macieja Bartosa.

Kwalifikacje do kadry narodowej seniorów, młodzieżowców U-23 i juniorów rozgrywano przez dwa kwietniowe weekendy w Krakowie. Pierwsza i druga kwalifikacja odbyła się 17 i 18 kwietnia podczas I Pucharu Polski – Krakowskich Slalomów, druga i trzecia 24 i 25 kwietnia podczas II Pucharu Polski. Do reprezentacyjnej klasyfikacji wliczano trzy najlepsze wyniki danego zawodnika.

Spośród reprezentantów LKK Drzewica bardzo wysoką formę zaprezentowali specjaliści od kanadyjek jedynek – senior-młodzieżowiec Szymon Zawadzki oraz junior Maciej Bartos. Drzewiccy górale stanęli na wysokości zadania i dzięki świetnym wynikom w konkurencji C-1 mężczyzn wywalczyli awans do reprezentacji Polski na najważniejsze zawody międzynarodowe pierwszej części sezonu 2021.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie Szymon Zawadzki awansował zarówno do reprezentacji seniorów, jak i młodzieżowców U-23. Z kolei Maciej Bartos (uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie) uzyskał awans do kadry narodowej juniorów.

Tym samym Szymon wystartuje w Mistrzostwach Europy Seniorów (7-9 maja, Ivrea, Włochy), czerwcowych regatach ICF Pucharu Świata 2021 (Praga, Markkleeberg) oraz Mistrzostwach Świata Młodzieżowców (6-11 lipca, Tacen, Słowenia). Maciek może spokojnie przygotowywać się do Mistrzostw Świata Juniorów (6-11 lipca, Tacen, Słowenia).

- Naszym kanadyjkarzom serdecznie gratuluję awansu do kadry narodowej. Słowa uznania kieruję również do ich trenerów oraz rodziców. Szymonowi i Maćkowi życzę powodzenia na torach slalomowych w kraju i za granicą, trzymając kciuki za kolejne medale dla Polski i Drzewicy  – powiedział Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Źródło foto: Polish Canoe Team – „Junior Kraków 2020”

 Szymon Zawadzki w kanadyjce jedynce Maciej Bartos w kanadyjce jedynce