Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 19 października 2020
Imieniny: Michaliny, Michała i Piotra
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Szymon Zawadzki drużynowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów

21.09.2020
Kanadyjkarz Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica Szymon Zawadzki zadebiutował w Mistrzostwach Europy Seniorów w slalomie kajakowym i wraz z kolegami z kadry narodowej wywalczył brązowy medal w konkurencji drużynowej C-1 m x 3.

Mistrzostwa Europy Seniorów 2020 były rozgrywane od 18 do 20 września na torze w Pradze. Polskę reprezentowało dziesięcioro slalomistów, w tym Szymon Zawadzki z LKK Drzewica. Dla wychowanka klubowego trenera Piotra Podogrockiego był to debiut w europejskim czempionacie na szczeblu seniora.

21-letni drzewiczanin startował w konkurencji indywidualnej kanadyjek jedynek mężczyzn oraz konkurencji drużynowej C-1m x 3. Indywidualnie był bardzo blisko awansu do półfinału, szczególnie w pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym, jednak występ zakończył na eliminacjach. Wielki sukces osiągnął za to w drużynówce. Razem z Grzegorzem Hedwigiem i Kacprem Sztubą „wpłynął” na podium, zdobywając trzecie miejsce i brązowy medal.

- Serdecznie gratuluję Szymonowi udanego debiutu okraszonego tytułem drużynowego medalisty Mistrzostw Europy Seniorów. Jednocześnie życzę kolejnych sukcesów na torach slalomowych w kraju i za granicą - podkreślił Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

 

Źródło foto: AZS AWF Kraków – kajakarstwo górskie