Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Strażackie podsumowanie w Drzewicy

07.07.2021
W niedzielę, 4 lipca 2021 roku odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Drzewicy. Druhowie podsumowali działalność w 2020 roku i nakreślili plany na najbliższy okres.

Zebranie, którego lipcowy termin wynikał z wcześniej panujących obostrzeń COVID-owych, miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Rozpoczęło się minutą ciszy. W ten sposób zebrani uczcili pamięć druhów, którzy w ubiegłym roku odeszli na wieczną wartę.

Za stołem prezydialnym zasiedli Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drzewicy - Burmistrz Janusz Reszelewski, Gminny Komendant ZOSP RP w Drzewicy Marian Kalużny oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Drzewicy Jan Michalski. Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Opocznie reprezentował Wiceprezes Marian Kłobucki – były Gminny Komendant Ochrony Przeciwpożarowej w Drzewicy.

 

Głównym celem obrad było podsumowanie działalności Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w 2020 roku. Sprawozdania złożyli Komendant Marian Kalużny oraz Prezes Janusz Reszelewski, który w swoim wystąpieniu podkreślił wielkie zaangażowanie strażaków ochotników z Gminy Drzewica w walce z koronawirusem. Za tę bezinteresowną pomoc Burmistrz podziękował wszystkim jednostkom OSP, wręczając symboliczne promesy w wysokości 5.000 zł przyznane ze środków „Funduszu przeciwdziałania COVID-19”.

Posiedzenie stanowiło również okazję do rozmowy o sprawach bieżących oraz nakreślenia planów na drugą połowę bieżącego kroku. A ta będzie stała pod znakiem kampanii sprawozdawczo-wyborczej. W jednostkach OSP z terenu Gminy Drzewica walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze zostaną przeprowadzone we wrześniu.