Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 13 maja 2021
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny i Serwacego
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Strażackie podsumowanie 2019 roku

11.02.2020
W niedzielę, 9 lutego odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Drzewicy. Druhowie podsumowali ubiegłoroczną działalność i nakreślili plany na najbliższe miesiące.

Zebranie z udziałem kilkudziesięciu strażaków oraz licznej grupy gości miało miejsce w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Drzewicy. Naszym druhom na czele z Prezesem Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drzewicy - Burmistrzem Januszem Reszelewskim towarzyszyli m.in. Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi druh Tadeusz Cisowski, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie kpt. Maciej Połeć, Honorowa Obywatelka Drzewicy druhna Maria Teresa Nowakowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz oraz Gminny Kapelan Strażaków, ks. prałat Stanisław Madej. Na wstępie zebrani minutą ciszy uczcili pamięć druhów, którzy w minionych miesiącach odeszli na wieczną wartę.

W pierwszej części posiedzenia podsumowano ubiegłoroczną działalność Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Drzewicy. Sprawozdanie merytoryczne złożył ustępujący Gminny Komendant Ochrony Przeciwpożarowej bryg. Marian Kłobucki, natomiast kwestie finansowe przedstawił Burmistrz Janusz Reszelewski.

Ważnym punktem zebrania było podjęcie dwóch uchwał o charakterze personalnym. Delegaci przyjęli rezygnację Mariana Kłobuckiego z funkcji Gminnego Komendanta Ochrony Przeciwpożarowej, a także zdecydowali o wyborze na stanowisko Komendanta OSP Mariana Kalużnego. Obie uchwały przyjęli jednogłośnie.

Odchodzący na emeryturę bryg. Kłobucki otrzymał podziękowania za 44-letnią komendanturę oraz działania na rzecz rozwoju jedenastu jednostek OSP funkcjonujących na terenie naszej Gminy. Oprócz gratulacji, wyrazów uznania i życzeń odebrał ozdobny, pamiątkowy toporek strażacki, wręczony przez Burmistrza Janusza Reszelewskiego.  

Podczas okolicznościowych wystąpień słowa podziękowań popłynęły w kierunku wszystkich strażaków-ochotników. Goście wyrazili wdzięczność za szlachetną służbę druhów, za ich codzienną gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Posiedzenie stanowiło również okazję do rozmowy o sprawach bieżących oraz nakreślenia planów na 2020 rok. Nowy Komendant zapowiedział ścisłą współpracę z drzewickim samorządem oraz kontynuację działań mających na celu rozwój ochrony ppoż. na terenie Gminy Drzewica.

Po zrealizowaniu roboczego porządku obrad druhowie wzięli udział w spotkaniu opłatkowo-noworocznym. Jak co roku pomodlili się z ks. prał. Stanisławem Madejem, odśpiewali kolędę i połamali się opłatkiem. Na zakończenie obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego. Za piękny występ podziękowali przedszkolakom gromkimi oklaskami i słodyczami.